GOTOVO ZA 95 MINUTA: Đoković dozvolio nejakom Čehu samo 5 gemova! (FOTO) (VIDEO)

Vimbldon 2. kolo

Tekstualni prenos meča ste pratili u našem "lajv blogu" na Espreso.co.rs

Objavljeno: 15:55h

Novak Đoković je u trećem kolu Vimbldona!

Samo sat i po vremena bilo je dovoljno drugom nosiocu na turniru da sa terena počisti nejakog češkog tenisera Adama Pavlašeka 6:2, 6:2, 6:1.

Po dva brejka je napravio u svakom setu srpski teniser i to bez nekog preteranog truda, samo je igrao onoliko koliko mu je bilo potrebno za pobedu.

Momak koji zauzima 136. mesto na ATP listi je uspeo samo u jednom gemu da zapreti Đokoviću kada je imao jednu jedinu brejk šansu na utakmici, a na prste jedne ruke možemo pobrojati gemove u kojima je osvojio više od jednog poena na servis srpskog tenisera.

To dovoljno govori kakav je bio razvoj situacije na terenu, ali zato našeg tenisera u trećem kolu sigurno čeka mnogo teži protivnik, jer će mu se suprotstaviti pobednik meča Del Potro - Gulbis.

Tekstualni prenos meča ste pratili u našem "lajv blogu" na Espreso.co.rs.

TOK MEČA

6:1 - KRAJ! Pobeda srpskog tenisera za samo sat i po vremena!

5:1 - Samo gem deli Srbina od pobede!

4:1 - BREJK! Hita srpski teniser ka pobedi u ovom meču!

3:1 - Prvi gem u kome je srpski teniser imao problem i suočio se sa brejk loptom na svoj servis-.Uz to bila je i mala rasprava pogledima sa sudijom zbog upozorenja oko prekoračenja vremena prilikom servisa.

2:1 - I u trećem setu uspeva da se upiše Pavlašek.

2:0 - Potvrđen brejk sa nulom na kontu protivnika.

1:0 - BREJK! I sada otvaranje kao u prvom setu! Odmah oduzet servis češkom teniseru.

II SET

6:2 - Sve ide kao po loju! Srpski teniser lako gazi ka plasmanu u treću rundu.

5:2 - BREJK! Maltene identičan razvoj kao u prvom setu! Opet dva brejka prednosti i Srbin servira za vođstvo 2:0 u setovima.

4:2 - Nema bojazni za srpskog tenisera da bi rival mogao da ga iznenadi na njegovom servis gemu. Stiže i dobro da se zabavi.

3:2 - Izvlači se sada Pavlašek iz neugodne pozicije i smanjuje zaostatak.

3:1 - Asom potvrđen brejk!

2:1 - BREJK! I evo i oduzimanja gema na servis protivnika u drugom setu. Treću brejk loptu je iskoristio.

1:1 - Prvi put da je Čeh osvojio više od jednog poena u gemu na servis Novaka Đokovića.

0:1 - I po prvi put na meču Čeh vodi u gemovima, pošto je osvojio prvi u drugom setu.

I SET

6:2 - Set osvojen za pola sata! Idemo po još dva!

5:2 - BREJK! I sada smo na korak od završetka prvog seta, pošto će Srbin servirati za set!

4:2 - Opet siguran servis gem za srpskog tenisera.

3:2 - Prava šteta, imao je nekoliko prilika da ponovo oduzme servis protivniku i dođe do novog brejka!

3:1 - Samo jedan izgubljen poen za srpskog tenisera u ovom gemu.

2:1 - Upisuje svoje ime na semafor i mlađani Čeh.

2:0 - Potvrđen brejk bez izgubljenog poena na svoj servis srpskog igrača.

1:0 - BREJK! Odmah Đoković u prvom gemu meča oduzima servis protivniku.