Rođen na šljaci! Neverovatni Nadal počistio Vavrinku za decimu na Rolan Garosu! (VIDEO)

mašina!

Da li je iko pomislio da Švajcarac može da dođe do čuda?

Objavljeno: 17:34h

Rafael Nadal je po ko zna koji put pokazao da je "rođen na šljaci"!

Španski teniser osvojio je titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske, pošto je danas u finalu pobedio Švajcarca Stena Vavrinku sa 6:2, 6:3, 6:1. Nadal je odigrao svoje deseto finale Rolan Garosa i osvojio rekordnu desetu titulu na pariskoj šljaci. On je postao tek drugi igrač koji je na jednom grend slem turniru osvojio deset ili više titula. Pre njega je to pošlo za rukom jedino Margaret Kor koja je 11. puta osvajala Australijan open od 1960. do 1973. godine.

Špancu je ovo ukupno 15. grend slem trofej u karijeri, a ispred njega je sada jedino Švajcarac Rodžer Federer sa 18.

Vavrinka je, na drugoj strani, doživeo prvi poraz u svom četvrtom grend slem finalu. I Nadal i Vavrinka su u prvom setu bili sigurni na svoj servis sve do šestog gema, kada je Španac iskoristio prvu brejk priliku i poveo sa 4:2. Taj brejk je samo bio uvod u ono što sledi Nadal je osvojio i naredna dva gema i posle 43 minuta igre poveo sa 1:0 u setovima. Nadal je u drugom setu nastavio gde je stao u prvom. On je vrlo brzo osvojio prva tri gema i prednost brejka je bez problema sačuvao do kraja seta. Rafael Nadal je na početku trećeg seta, u prvom gemu, oduzeo servis Vavrinki i to je praktično bio kraj meča. Španac je do kraja odigrao besprekorno, nije dopustio Švajcarcu ni promil šanse da meč učini neizvesnijim.