VELIČANSTVENA POBEDA: Hamad Međedović posle velikog PREOKRETA srušio "američkog Srbina"!
Hamad Međedović, Foto: Mutsu Kawamori / AFLO / Profimedia

Upisao je veoma važan trijumf

Objavljeno: 20:18h
Andrej Kosić

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u 2. kolo Mastersa u Madridu.

On je na startu turnira posle velikog preokreta savladao Amerikanca, srpskog porekla, Aleksandra Kovačevića rezultatom 2:1 (4:6, 7:5, 6:4).

Ovo je bio njihov prvi međusobni duel, a meč je trajao 142 minuta.

U prvom setu gledali smo egal sve do rezultata 4:4. Tada je Međedović propustio jednu brejk šansu, a kazna je stigla u narednom gemu kada mu je rival oduzeo servis i rezultatom 6:4 osvojio prvi set.

Aleksandar Kovačević
Aleksandar Kovačevićfoto: Joly Victor/ABACA / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drugi set je bio sličan kao prvi, samo što su ovog puta teniser bili veoma sigurni prilikom svog servisa sve do rezultata 6:5 za Hamada. Međedović je u 12. gemu propstio čak četiri brejk šanse, ali je petu iskoristio za osvajanje drugog seta rezultatom 7:5.

U odlučujućem setu ponovo je presudio jedan brejk, a ključan je bio deseti gem u kojem je Međedović stigao do tri vezane brejk i set lopte.

Kovačević je prve dve uspeo da spasi, ali treću nije, pa je Hamad izborio plasman u naredno kolo Mastersa u Madridu.

U okviru 2. runde Međedovića očekuje težak rival i duel sa Jiržijem Lehečkom iz Češke, inače 30. teniserom sveta.