RUD PRVI PUT U KARIJERI POBEDIO NOVAKA! Đoković se vratio, dominirao, ali na kraju izgubio (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković na meču protiv Kaspera Ruda, Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia

Objavljeno: 19:13h
Veljko Petrović
Završeno
19:01h

Novak Đoković neće imati šansu da osvoji treći Masters u Monte Karlu pošto je posle tri seta poražen od Kaspera Ruda.

Norvežanin je savladao prvog tenisera sveta sa 2:1, odnosno 6:4, 1:6 i 6:4 i tako zakazao finale protiv Stefanosa Cicipasa.

Zanimljivo, momak iz Skandinavije došao je do prve pobede u šest mečeva protiv Srbina i takođe uspeo da uzme i prvi set, odnosno dva.

Kasper je u prvom setu stigao do brejka za 1:0 i 4:1, a potom je uzvratio Novak za 4:2, ali je Rud na kraju ipak došao do prednosti.

Kasper Rud na meču protiv Novaka Đokovića
Kasper Rud na meču protiv Novaka Đokovićafoto: EPA/SEBASTIEN NOGIER

U drugom setu videli smo Novakovu dominaciju i brejk za 2:0 i 5:1 i ubedljivo poravnanje.

Norvežanin je fantastično otvorio odlučujući set, uzeo brejk za 2:0 i onda brzo imao 4:1, ali je Srbin uzvratio brejk i izjednačio na 4:4.

Novak Đoković na meču protiv Kaspera Ruda
Novak Đoković na meču protiv Kaspera Rudafoto: Valery HACHE / AFP / Profimedia

Posle toga je Đoković pogrešio, poslao je loptu u aut za 4:5, a onda je Kasper brejkom završio meč i boriće se za trofej u nedelju od 15 časova.

00:15

Novak trening Monte Karlo

(Espreso/Veljko Petrović)

19:00h

4:6 - BREJK i nažalost kraj polufinala. Kasper Rud je prvi put u karijeri pobedio Novaka Đokovića i plasirao se u finale gde ga čeka Stefanos Cicipas.