NOVAK SAZNAO IME POTENCIJALNOG PROTIVNIKA U FINALU! Dramatičan meč Cicipasa i Sinera (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković, Foto: Dubreuil Corinne/ABACA / Abaca Press / Profimedia

MASTERS MONTE KARLO

Grk i Italijan odigrali tri seta

Objavljeno: 16:33h
Veljko Petrović

Novak Đoković igraće protiv Kaspera Ruda u polufinalu Mastersa u Monte Karlu, a saznao je i ime potencijalnog protivnika u borbi za trofej.

To će biti Stefanos Cicipas koji je savladao Janika Sinera sa 2:1 u setovima, odnosno 6:4, 3:6 i 6:4 posle dva sata i 39 minuta igre.

Grk je oduzeo servis Italijanu u trećem gemu prvog seta kada je poveo sa 2:1, a onda je sigurnim servisima sačuvao prednost i za 1:0 u setovima.

Momak sa Apenina došao je do brejka u drugom gemu drugog seta za 2:0, a onda je u sedmom gemu spasao brejk loptu i kasnije poravnao rezultat.

Stefanos Cicipas na meču protiv Janika Sinera
Stefanos Cicipas na meču protiv Janika Sinerafoto: EPA/SEBASTIEN NOGIER

Drugi teniser sveta je odmah u trećem setu stigao do brejka, imao je kontrolu, ali je pri prednosti od 4:3 zatražio medicinski tajm-aut zbog bolova u nogama.

Videlo se da je Siner u problemima i Grk je to iskoristio i došao do preokreta od 5:4, a tada je Janik ponovo zatražio medicinsku intervenciju.