KARLITOS IZBEGAO MINU: Alkaras UBEDLJIVO do četvrtfinala!
Karlos Alkaras, Foto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

indijan vels

Ništa nije prepustio slučaju

Objavljeno: 23:15h

Novak Đoković i Stefanos Cicipas su ispali sa Mastersa u Indijan Velsu, a to sebi nije dozvolio Karlos Alkaras.

Španac je u okviru 3. kola rutinski savladao Mađara Fabijana Marošana rezultatom 2:0 (6:3, 6:3).

Bio je ovo njihov drugi međusobni meč i prva pobeda Alkarasa, a duel je trajao 77 minuta.

U prvih šest gemova prvog seta viđena je velika borba, a jedinu brejk loptu propustio je Mađar još u prvom gemu. Rezultat je bio 3:3 i činilo se da nas čeka izuzetno neizvesna završnica.

Ipak, to se nije dogodilo. Alkaras je napravio dva brejka u nizu i prvi set osvojio rezultatom 6:3.

U drugom setu ključan je bio šesti gem u kojem je Karlitos napravio brejk. Bilo mu je to dovoljno da i ovaj deo igre reši rezultatom 6:3 u svoju korist.

Alkaras će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela između Aleksandera Zvereva i Aleksa De Minora.