NOVAK SE PREZNOJIO NA STARTU INDIJAN VELSA: Đoković uz dosta muke savladao Vukića!
Novak Đoković, Foto: Charles Baus/CSM / Shutterstock Editorial / Profimedia

masters

Australijanac pružio snažan otpor

Objavljeno: 02:52h
Andrej Kosić

Najbolji teniser sveta uspešno je započeo Masters u Indijan Velsu.

Novak Đoković je u okviru 2. kola posle velike borbe i tri seta savladao Aleksandra Vukića iz Australije rezultatom 2:1 (6:2, 5:7, 6:3).

Ovo je bio njihov prvi međusobni duel, a meč je trajao 151 minut.

Novak je bio veoma dobar u prvom setu. Brejk je napravio odmah u prvom gemu na meču, nakon što je iskoristio drugu brejk šansu.

Aleksandar Vukič
Aleksandar Vukičfoto: Charles Baus/CSM / Shutterstock Editorial / Profimedia

Imao je Nole priliku da i u trećem gemu oduzme servis rivali, ali je propustio šansu.

Ipak, u sedmom gemu nije bilo spasa za Vukića. Novak je napravio još jedan brejk, poveo sa 5:2, a potom lagano osvojio svoj servis gem i rezultatom 6:2 osvojio prvi set.

Vukić je dosta podigao nivo igre u nastavku, pa je u drugom gemu drugog seta iskoristio treću brejk loptu i poveo sa 2:0. Imao je srpski teniser u narednom gemu tri vezane šanse za ribrejk, ali ih nije iskoristio.

U petom gemu Novak, ipak, uzvraća brejk i smanjuje na 3:2. Igralo se potom gem za gem, sve do rezultata 6:5 za Australijanca. Novak je tada servirao za opstanak u setu, a Vukić je došao do dve vezane set lopte. Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste, pa je rezultatom 7:5 izjednačio na 1:1.

Odlučujući treći set bio je izjednačen na početku. Posle četiri gema rezultat je bio 2:2, a Novak je u trećem propustio tri brejk šanse.

Ponovo je bio koban peti gem za Lukića, pošto je, kao u drugom setu, u njemu Novak stigao do brejka.

Bio je to i ključan trenutak meča, Novak je sačuvao svoju prednost, a potom u devetom gemu još jednom oduzeo servis rivalu i stigao do 6:3 i plasmana u 3. kolo.

Tamo ga čeka duel sa Lukom Nardijem iz Italije.