ŠOK I NEVERICA: Senzacija kakva se retko viđa!
Nikolas Žari i Karlos Alkaras, Foto: ALEJANDRO PAGNI / AFP / Profimedia

atp

Ovo je malo ko mogao da očekuje

Objavljeno: 23:13h

Čudesan završetak ATP turnira u Buenos Ajresu.

Domaći teniser Fakundo Dijaz Akosta u velikom finalu savladao je favorizovanog Čileanca Nikolasa Žarija rezultatom 2:0 (6:3, 6:4).

Bio je ovo njihov već četvrti međusobni meč i tek prvi trijumf Agentinca, a duel je trajao 106 minuta.

Dijaz Akosta je osvojio prvu titulu u karijeri, a u glavni žreb ušao je uz pomoć specijalne pozivnice. Što se tiče Nikolasa Žarija, on je u polufinalu šokirao Karlosa Alkarasa i očekivalo se da će stići do nove titule.

On je u četvrtom gemu prvog seta napravio ključni brejk koji mu je doneo vođstvo od 1:0.

Argentinac je u drugom setu odmah napravio brejk, a potom propustio nekoliko šansi da ponovo oduzme servis rivalu. Žari je u sedmom gemu imao dve brek šanse da se vrati u meč, ali nije uspeo.

U poslednjem gemu Fakundo je propustio četiri meč lopte, potom spasao brejk šansu rivala, da bi konačno iskoristio šestu meč loptu i stigao do istorijske pobede.

Dijaz Akosta nije izgubio niti jedan set na turniru, a u drugom kolu je eliminisao srpskog tenisera Dušana Lajovića.