PUKLA BRUKA: Šokantan poraz i ELIMINACIJA, Alkaras je nedostižan!
Laslo Đere i Novak Đoković, Foto: EPA/WILL OLIVER

nije dobro

Propuštena je dobra šansa

Novi užasan rezultat srpskog tenisa.

Laslo Đere je poražen u okviru 2. kola ATP turnira u Buenos Ajresu.

Njega je rutinski savladao 152. teniser sveta Italijan Andrea Vavasori rezultatom 2:0 (6:4, 7:5).

Bio je ovo njihov prvi međusobni meč, a duel je trajao 92 minuta.

Laslo Đere
Laslo Đerefoto: Camilla Stolen / imago sportfotodienst / Profimedia

Vavasori je dominirao na startu meča, napravio je dva brejka i poveo rezultatom 4:0. Đere je uspeo da se vrati, osvoji četiri gema u nizu i poravna na 4:4.

Ipak, Italijan pravi novi brej, a potom osvaja i svoj servis gem i rezultatom 6:4 osvaja prvi set.

U drugom setu viđena je velika borba, činilo se da će meč ući u taj-brejk, ali je Vavasori pri vođstvu rezultatom 6:5 napravio brejk i stigao do pobede.

Italijan je poznat kao vrhunski dubl igrač, te je ove sezone u dublu izgubio finale Australijan opena.

Ipak, u singlu pruža daleko slabije rezultate i ovaj poraz Đerea je svakako neočekivan.

Laslo je propustio priliku da pobedom izbori duel sa Karlosom Alkarasom u okviru 3. kola (ukoliko Španac savlada Kamilja Uga Karabeljija iz Argentine)