ĐOKOVIĆ DOBIO RIVALA U POLUFINALU AUSTRALIJAN OPENA! Novak ima veliku šansu za OSVETU
Novak Đoković, Foto: AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake

NEMILOSRDAN

Rus nemoćan protiv Italijana

Objavljeno: 15:42h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je dobio rivala u polufinalu Australijan Opena!

Italijan Janik Siner savladao je Rusa Andreja Rubljova sa 3:0 (6:4, 7:6, 6:3) i tako zakazao novi teniski "klasik".

Siner i Đoković su do sada odmerili snage šest puta u karijeri, a aktuelni šampion Melburna je pobedio u četiri navrata.

U poslednjem okršaju u Dejvis kupu je mladi Italijan bio bolji, tako da će Srbin imati priliku za osvetu.

Janik Siner
Janik Sinerfoto: EPA/LUKAS COCH

Četvrti teniser sveta pobedio je posle dva sata i 39 minuta, u meču koji se završio u 1.22 ujutro po lokalnom vremenu u Melburnu.

Siner je u petom gemu prvog seta oduzeo servis Rubljovu, prednost brejka je sačuvao i poveo u meču.

U drugom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk. Ruski teniser poveo je sa 5:1, ali je Siner posle toga osvojio šest uzastopnih poena i dobio taj-brejk sa 7:5.

Siner je u šestom gemu trećeg seta napravio brejk, tu prednost je sačuvao do kraja i prvi put u karijeri se plasirao u polufinale na Australijan openu.

To je drugo grend slem polufinale za Sinera u karijeri.

Đoković će 11. put igrati u polufinalu Australijan opena, čiji je rekorder sa 10 titula.