GREŠIO, MUČIO SE, PROPUŠTAO ŠANSE, PA PREGAZIO FRICA: Novak je u POLUFINALU Australijan opena!

AUSTRALIAN OPEN

Objavljeno: 10:51h
Završeno
10:27h

5:3 - Novi pad u igri za Frica, izgleda da je ono maločas bio samo bljesak. I sada gledamo 0:40, a onda i duplu servis grešku. Novak servira za pobedu.

Izmena: 10:37h
10:23h

Uh, 0:40 na startu gema, može li odmah Fric i da se vrati u život?

4:2 - Ide brejk! Tri uzastopna poena na 15:15 osvojio je srpski teniser, Amerikancu je koncentracija totalno opala.

10:17h

3:2 - Bez sumnje slab servis u prvom setu nije se odrazio na ostatak susreta. Đoković u ovom segmentu odličan, zato ne brine ni u jedanaestom uzastopnom gemu.

10:12h

2:2 - U laganom ritmu Tejlor stiče 40:15, vikao je Đoković na sebe što je dalo rezultat i ubrzo je došao do 40:40, ali nije mogao više.

Tejlor Fric
Izmena: 10:39h
10:05h

2:1 - Red asa, red servis vinera i Nole opet vodi i prebacuje lopticu i pritisak na rivala.

10:00h

IV SET

1:1 - Deluje sve više i češće nemoćno Fric. Videli smo izjednačenje, zatim jednu, pa drugu brejk šansu za Novaka, ali tu je servis, pa zatim i linija. Za razliku od prethodnog seta Tejlor sada sebi nije dopustio da pogreši.

1:0 - Fenomenalno, ništa manje nije zaslužio Đoković u ovom gemu. Osim malog opuštanja na 40:0, ne nazire se prilika za protivnika.

09:52h

6:2 - Problem je bio osvojiti prvi brejk, ali drugi zato nije. Čak sa nulom! Nole blizu polufinala.

09:40h

4:1 - Sedmi uzastopni gem u kom nije bilo problema na servisu Đokovića, čak i asom završava.

3:1 - Sada je odigrao kako ume i kako zna Fric. Četiri sigurna poena nivelisala su jednu grešku i on se upisao na semafor.

09:30h

3:0 - Nije mogla bolja potvrda, sa nulom, sjajan početak koji obećava.

2:0 - Konačno stiže brejk! I to smo dočekali. Šesnaesta šansa na 30:40 u ovom gemu je iskorišćena.

Novak Đoković
Izmena: 09:58h
09:20h

1:0 - Prvi put na meču Nole vodi u jednom od setova od početka, u stilu maltene svih odigranih gemova u prošlom periodu susreta.

09:10h

4:6 - Kako to obično biva, kada se šanse propuste stiže kazna. Tako je sada bilo i sa nulom Tejlor dolazi do izjednačenja.

09:08h

4:5 - Najteži servis Novaka od prvog gema u setu, bilo je 15:30, ali sve se dobro završilo,

09:00h

3:5 - Dolazi Fric do 30:0, ali zatim gubi tri poena u nizu. Malo je falilo da dođe do brejka, ali je slajs volejom pogodio liniju za đus. Trinaestu šansu ne koristi, četrnaestu isto, biće i petnaesta! Ništa, ostaje plus dva za Amerikanca, sve pogađa kada je potrebno.

3:4 - Sada smo videli jedan poen konačno za Amerikanca na servisu Noleta, ali i dalje to izgleda sigurno. Trenutak nepažnje iz prvog gema i dalje je presudan.

08:56h

Novak je pobesno na svoj tim, a kako je reagovao možete da pogledate OVDE.

08:48h

2:4 - Veliku grešku pravi Fric za 15:30, a u narednom poenu i pored dva pogotka od vrha mreže greši na istoj za dve brejk šanse. Stigao je odmah as kao odgovor, pa i fenomenalan poen za đus. Ponovo i as, na kraju i servis viner.

2:3 - Opet krompir za Amerikanca, raduje činjenica da je servis konačno na mestu. Tri prva ubacio je za 40:0 srpski teniser, na kraju je i drugi bio dovoljan.

1:3 - Opuštena ruka Tejlora Frica, kada ovako servira jednostavno ste nemoćni.