SINER KAO BRZI VOZ PROTIV RUSA: Janik maksimalan za četvrtfinale (VIDEO)
Janik Siner na meču protiv Karena Hačanova, Foto: EPA/LUKAS COCH

AUSTRALIJAN OPEN

Italijan je tako izjednačio rezultat karijere u Melburnu

Janik Siner pobedio je Karena Hačanova sa 3:0, odnosno 6:4,7:5 i 6:3 i plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Italijan je tako izjednačio rezultat karijere u Melburnu i naredni protivnik biće mu bolji iz susreta Andreja Rubljova i Aleksa de Minora.

Aktuelni četvrti teniser sveta bio je bolji od Rusa u petom međusobnom duelu, čini se najlakše do sada.

Napravio je brejk u trećem gemu, onda u narednom spasao dve, a u 10. gemu tri brejk šanse i potom osvojio prvi set.

Siner je uzeo brejk i na startu drugog seta, ali je Hačanov uzvratio odmah. Janik je potom spasao četiri brejk lopte i u 12. gemu "slomio" Karena.

U trećem setu, Italijan je došao do brejk lopti u dva različita gema, a sebi je utapao put ka trijumfu kada je oduzeo servis u sedmom gemu.