NEMILOSRDNI NOVAK U ČETVRTFINALU! Đoković oduvao Manarina, sudiju i navijače (VIDEO/FOTO)

AUSTRALIJAN OPEN

Sudija Alison Hjuz iz Velike Britanije požurivala je Beograđanina, delila mu upozorenje. Nešto kasnije je Nole uzvratio i delu publike na tribinama

Objavljeno: 09:14h

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australijan opena pošto je pobedio Adrijana Manarina sa 3:0 u setovima, odnosno 6:0,6:0 i 6:3.

Sve je moglo da bude drugačije jer je Francuz imao tri brejk lopte u prvom setu, ali je Srbin pokazao najbolju verzije sebe na prvom Grend slemu.

Iskusni protivnik tek u trećem setu osvojio je prvi gem, a protiv najboljeg tenisera svih vremena bila je i publika.

Takođe, sudija Alison Hjuz iz Velike Britanije požurivala je Beograđanina, delila mu upozorenje. Nešto kasnije je Nole uzvratio i delu navijača na tribinama.

Manarino nije pravio toliki problem Novaku već vremenske (ne)prilike jer je krov bio zatvoren zbog kiše i bilo je sparno.

Đoković je otežao disao sredinom drugog seta, borio se za dah u trećem gemu, ali nije dozvolio Adrijanu da napravi brejk.

Novak Đoković slavi pobedu protiv Adrijana Manarina
Novak Đoković slavi pobedu protiv Adrijana Manarinafoto: EPA/MAST IRHAM

Srbin je tako došao do 58. četvrtfinala nekog Grend slema i tako se izjednačio sa Rodžerom Federerom.