Novak Đoković, Foto: Tiziana FABI / AFP / Profimedia

atp finale u torinu

Objavljeno: 07:31h
Završeno
13:57h

Novak Đoković od 14.30 igra meč poslednjeg kola "Zelene grupe" ATP Finala u Torinu, a rival mu je Hubert Hurkač.

Podsetimo, posle prva dva kola najbolji teniser sveta ima pobedu nad Holgerom Runeom (2:1) i poraz od Janika Sinera (1:2) i sva trojica su u igri za plasman dalje, a ovo su svi mogući scenariji.

Ono što je Novaku izvesno je da će proći u polufinale ako pobedi Hurkača sa 2:0.

Ako Novak pobedi, a Rune izgubi od Sinera, srpski as sigurno prolazi dalje i to sa drugog mesta u grupi.

Ako pak Đoković pobedi, a Rune pobedi Sinera, sva trojica će imati po dve pobede i jedan poraz pa će se gledati set-količnik. A ako recimo Đoković slavi 2:0 protiv Hurkača, a Rune 2:1 protiv Sinera, sva trojica će imati identičan set-količnik, 5:3! Onda bi se gledao gem-količnik.

Ako se ovo zaista dogodi, Nole ne mora da brine. Naime, čak i da osvoji samo dva gema više od Poljaka (7:6, 7:6), imaće gem-razliku +3. Da bi ga Rune nadmašio, morao bi da osvoji sedam gemova više od Sinera, zbog čega bi ispao Italijan. U suprotnom, Siner i Đoković bi prošli dalje.

Rune bi dalje išao sigurno ako bi pobedio Sinera, a Đoković izgubio od Hurkača.

Ono što je dobro za Novaka je da Poljak nema šanse da prođe dalje jer bi u slučaju trijumfa nad prvim teniserom sveta (uz poraz Runea od Sinera) stigao Danca i Srbina po broju pobeda, ali se onda gleda broj odigranih mečeva, a on će imati samo jedan. U ovom slučaju, Đoković bi imao prednost nad Runeom i prošao dalje zbog trijumfa u međusobnom duelu.

16:48h

Novak Đoković je uspeo da pobedi Hurberta Hurkača u trećem kolu "Zelene grupe" Završnog mastersa u Torinu.

Ipak, postoji problem jer je pobedu ostvario u tri seta umesto u dva, što bi mu omogućilo da sam kontroliše svoj dalji plasman.

Sada, sa rezultatom 2:1 (7:6, 4:6, 6:1), Đoković ima dve pobede i jedan tesan poraz u dramatičnom meču protiv Janika Sinera.

Ova situacija može značiti da nije u potpunosti siguran prolazak grupne faze, jer se u ovom takmičenju svaki set računa.

Srbin je izgubio drugi set protiv Hurkača, što može dovesti do toga da ne prođe dalje.

Ključna odluka o njegovom plasmanu zavisiće od rezultata poslednjeg meča između Janika Sinera i Holgera Runea.

16:47h

7. gem - Bet većih problema Novak je počistio Poljaka i u ovom gemu i došao do pobede - 6:1!

16:43h

6. gem - Novak je uspeo da iskoristi treću brejk loptu u šestom gemu i povede sa - 5:1!

16:36h

5. gem - Bez većih problema Đoković dolazi do prednosti od - 4:1!

16:23h

1. gem - Na početku drugog seta je Novak došao do servis gema - 1:0.

16:22h

Počeo je treći set.

16:17h

10. gem - Novak nije uspeo da uzme brejk Hurkaču, 3:6! Poljak je sada izjednačio u setovima

16:12h

9. gem - Novak ne želi da se preda i dopusti Poljaku da dođe do seta - 5:4

Novak Đoković
16:09h

8. gem - Novak je bio blizu brejka, ali je Hurkač u odlučujućem momentu pogodio važne poene i došao do gema - 5:3