NOLE BEZ MILOSTI: Đoković na UBEDLJIV način započeo pohod na Pariz!
Novak Đoković, Foto: JULIEN DE ROSA / AFP / Profimedia

Objavljeno: 18:07h
Završeno
18:00h

Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Mastersa u Parizu.

Najbolji teniser sveta je u okviru 2. kola rutinski savladao Tomasa Ečeverija iz Argentine rezultatom 2:0 (6:3, 6:2).

Srbin će u 3. kolu igrati protiv Holanđanina Talona Grikspora.

Novak je stigao do druge pobede u drugom međusobnom duelu sa Ečeverijem, a meč je trajao 85 minuta.

Malo muke videli smo u prvom setu. Noletu je dugo trebalo da slomi otpor žilavog rivala.

Tek u 8. gemu stigao je do prve brejk lopte, nije uspeo da je iskoristi, ali jeste sledeću i tako je stigao do 5:3. U narednom gemu je rutinski odservirao za osvajanje prvog seta rezultatom 6:3.

U drugom setu apsolutna dominacija Đokovića, napravio je brejk već u prvom gemu. U drugom je spasao jedinu brejk šansu rivala i čini se da je to u potpunosti slomilo Ečeverija.

Đoković je ubrzo još jednom oduzeo servis rivalu i stekao nedostižnu prednost. Najveći problem imao je u gemu u kojem je servirao za pobedu. Došao je lako do dve vezane meč lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi. Ipak, odmah je stigao do treće, koju koristi za plasman u 3. kolo i osvajanje seta rezultatom 6:2.

17:28h

II SET

6:2 - Novak rutinski osvaja gem i stiže do pobede.

5:2 - Ečeveri s nulom prekida Noletovu seriju.

5:1 - Novak nastavlja sa dominacijom u drugom setu i sada je na četiri poena od plasmana u 3. kolo Mastersa u Parizu.

4:1 - Čini se da je to to. Novak koristi treću brejk loptu u gemu i stiže nadomak pobede.

3:1 - Novak bez problema osvaja gem.

2:1 - Lagan gem za Ečeverija za ostanak u meču.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: JULIEN DE ROSA / AFP / Profimedia

2:0 - Namučio se Nole, Ečeveri je stigao i do svoje prve brejk šanse na meču. Ipak, Đoković je vezao tri poena i uveo meč u mirniji tok.

1:0 - Ovog puta Novak je odlučio da odmah napravi brejk, i to je učinio. Iskoristio je prvu brejk šansu u drugom setu i sada je sve u njegovim ruka,a.

16:43h

I SET (6:3)

6:3 - Rutinski Nole osvaja gem i saim tim i prvi set. Sada se lakše diše.

5:3 - Dugo se mučio Novak, ali sada konačno pravi brejk. Prvu brejk šansu nije iskoristio, a kod druge je Ečeveri poslao loptu u aut, pa je Đoković stigao na gem od osvajanja prvog seta.

4:3 - Prišao je Ečeveri na 30:30, ali više od toga nije mogao, Novak osvaja novi gem.

3:3 - Bio je Nole nikad bliži brejku, ali je uspeo da stigne samo do đusa.

3:2 - Gem sa nulom za Novaka.

2:2 - Još jedan lagan gem za Ečeverija.

2:1 - Bez problema na servisu za Novaka, za sad brejka nema ni na vidiku.

1:1 - Ečeveri uzvraća istom merom, Novak nije imao ni šansu u ovom gemu.

1:0 - Đoković rutinski osvaja prvi gem na meču.

Izmena: 17:22h