KAD NOVAKA NEMA, ON JE POSTAO NAJBOLJI: Opet dobio Medvedeva u finalu i preoteo mu titulu u Beču!
Janik Siner sa peharom turnira u Beču, Foto: EPA/Christian Bruna

atp beč, finale

Janiku Sineru je ovo deseta titula u karijeri, a četvrta ove godine

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je danas titulu na turniru u Beču, pošto je u finalu pobedio Rusa Danila Medvedeva sa 7:6(7), 4:6, 6:3.

Meč Sinera i Medvedeva, četvrtog i trećeg tenisera sveta, trajao je nešto više od tri sata.

Italijan nemačkog porekla je spasio dve set lopte u prvom setu, a potom je brejk u trećem setu napravio u četvrtom gemu, iskoristivši svoju devetu brejk loptu u gemu koji je trajao čak 18 minuta.

Rus je uzvratio, ali je opet dopustio novi brejk. U finišu je Danil imao šansu za ribrejk, ali je ipak Janik uzeo svoj servis-gem i trijumfovao. Na putu do finala je savladao Šeltona, Sonega, Tijafoa i Rubljova.

Janik Siner

Sineru je ovo deseta titula u karijeri, a četvrta ove godine, posle trofeja osvojenih u Monpeljeu, Torontu i Pekingu gde je početkom oktobra u finalu bio bolji upravo od Danila. Posle šest uzastopnih poraza, sada Siner ima skor sa Medvedevom 2:6.

Janik Siner, Danil Medvedev

Na drugoj strani, Rus nije uspeo da odbrani trofej osvojen prošle godine i ostao je na broju od 20 titula u karijeri.