AUUU, KAKVO PONIŽENJE: Najveća teniska SENZACIJA, ovo se retko viđa i na filmu!
Tejlor Fric i Novak Đoković, Foto: Liu Jie / Xinhua News / Profimedia

ŠOK

Ovo niko nije očekivao, šokantan rasplet

Objavljeno: 14:53h

Najveća ovosezonska teniska senzacija dogodila se u okviru 2. kola ATP turnira u Tokiju.

Deseti teniser sveta Amerikanac Tejlor Fric poražen je od anonimnog Japanca Šintara Močizukija, koji je tek na 215. mestu na ATP listi.

Domaći teniser slavio je posle čudesnog preokreta rezultatom 2:1 (0:6, 6:4, 7:6 (2)).

Ovo je bio naravno tek njihov prvi međusobni duel, a trajao je 123 minuta.

Močizukiju je ovo tek druga pobeda na ATP turu u karijeri, iako već ima 20 godina.

Šintaro Močizuki
Šintaro Močizukifoto: Yoshio Tsunoda / AFLO / Profimedia

Prvu je ostvario takođe u Tokiju kada je u 1. kolu šokirao Argentinca Tomasa Martina Ečeverija.

Fric je osvojio prvi set bez izgubljenog gema i očekivalo se da će to biti laka i ubedljiva pobeda za Amerikanca.

Ipak, dogodilo se potpuno suprotno. Japanac je podigao nivo igre, napravio je jedan brejk u drugom setu i osvojio ga rezultatom 6:4.

Fric je bio nadomak pobede u trećem setu, lako je poveo sa 5:2, ali mu ni to nije bilo dovoljno. Borbeni Šintaro je uveo set u taj-brejk, a tamo daleko bolje plasiranom rivalu dozvolio samo dva poena.

Močizuki je pre Tokija odigrao samo 11 mečeva u glavnom žrebu ATP turnira, Grend slemovima, kao i pojedinačnim nastupima za reprezentaciju Japana. Od tih 11 susreta nije dobio nijedan!

00:39

LUPIO ŠAMAR PROTIVNIKU NA MREŽI! Ovo tenis nije video: Pružio mu ruku, pa ga ZALEPIO PO FACI!