SAD MU NIKO NIJE SPUSTIO SLUŠALICU: Šelton SRUŠIO Alkarasovog dželata!
Ben Šelton, Foto: Hector RETAMAL / AFP / Profimedia

velika borba u šangaju

Sjajan meč dve mlade teniske nade

Objavljeno: 16:34h

Američki teniser Ben Šelton izborio je plasman u četvrtfinale Mastersa u Šangaju.

On je u osmini finala iznenadio četvrog tenisera sveta Janika Sinera, slavio je posle preokreta rezultatom 2:1 (2:6, 6:3, 7:6 (5)).

Polufinalista US Opena, kome je Novak "spustio" slušalicu, nastavio je sa sjajnim partijama u Šangaju, a naredni rival biće mu zemljak Sebastijan Korda.

Zanimljivo, ovo je bio tek prvi međusobni duel Šeltona i Sinera, a trajao je 152 minuta.

Italijan je izdominirao u prvom setu, bez ikakvih problema je napravio dva brejka i osvojio set rezultatom 6:2.

Šelton je podigao nivo igre u drugom setu, uspeo je da stigne do brejka u četvrtom gemu, a nešto kasnije je iskoristio četvrtu set loptu i osvojio set rezultatom 6:3.

Najveća borba viđena je u odlučujućem, trećem, setu.

Šelton je na njegovom startu propustio pet brejk šansi, a potom je u osmom gemu spasao dve. U devetom je Amerikanac imao nove dve prilike, ali ni njih nije iskoristio.

Neminovan je bio taj-brejk. Ben ga je maestralno otvorio sa 4:0, ali je potom Siner osvojio pet poena u nizu. Ipak, Šelton se brzo konsolidovao, stigao do meč lopte, koji je iskoristio za plasman u četvrtfinale.