NAJVEĆA TITULA U KARIJERI: Amerikanka obradovala domaće navijače u Njujorku! (VIDEO)
Koko Gof, Foto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

US OPEN, FINALE

Koko Gof savladala je u finalu Arinu Sabalenku sa 2:1 u setovima

Objavljeno: 00:55h

Američki tenis dobio je novu zvezdu - Koko Gof.

Devetnaestogodišnja teniserka je stigla do prve Gren slem titule u karijeri pošto je u finalu US opena savladala Arinu Sabalenku sa 2:1, po setovima je bilo 2:6, 6:3, 6:2.

Beloruskinja je dobila prvi set, a onda je Gof uspela da preokrene stvari u svoju korist.

Sabalenka je bila mnogo motivisana. Igrala je napadački i za nešto manje od 40 minuta je bilo 6:2.

I u drugom setu je imala brejk prilike, ali kako ih nije iskoristila Kori Gof je počela da se diže. Napravila je brek za 3:1 i tu prednost je zadržala do kraja seta.

U trećem setu se igra Sabalenke već raspala jer je odmah ispustila dva brejka, a čak i kada je probala da se vrati ostvarivši jedan brejk, veoma brzo je sve propalo jer je i treći put u setu izgubila svoj servis.

Pobednici pored 2.000 WTA bodova pripalo je i tri miliona dolara, dok će upola manji iznos pripasti vicešampionki.