SRPSKI SPEKTAKL U NJUJORKU! Đere vodio 2:0, Novak se vratio za osminu finala (VIDEO/FOTO)
Novak Đoković slavi pobedu protiv Lasla Đerea, Foto: EPA/WILL OLIVER

US OPEN

Ludnica na poslednjem Grend slemu u sezoni

Objavljeno: 10:41h

Srpski spektakl u Njujorku! Novak Đoković gubio je 2:0 u setovima protiv zemljaka Lasla Đerea, ali je preokrenuo za osminu finala US opena.

Laslo Đere na meču protiv Novaka Đokovića
Laslo Đere na meču protiv Novaka Đokovićafoto: EPA/CJ GUNTHER

Na kraju, pobeda od 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3! Laslo je uzeo po jedan brejk u oba seta za dramu koja je trajala više od tri i po sata.

Zanimljivo da je Nole prvu set loptu imao tek posle dva sata i 10 minuta kada je spasao tri brejk lopte i došao do trećeg seta.

Kada je gubio 2:0, novi-stari prvi reket sveta otišao je u toalet i kada se vratio, bio je kao nov čovek i brzo poveo sa 5:0.

Đere je u petom setu imao brejk na Đokovićev servis za pobedu, a spasio je čak i meč loptu kasnije, ali drugu nije mogao.

Novak je lepo otvorio susret i dozvolio sunarodniku brejk na samom startu koji mu je bio dovoljan na kraju, iako je na svoj servis spašao dva brejk lopte.

Laslo je u sedmom gemu drugog seta poveo 4:3 pred svoj servis, a onda je usledio Noletov odlazak na pauzu u toalet.

Beograđanin je kao što smo rekli brzo poveo sa 5:0 i lako došao do 6:1 i smanjivanja na 2:1 u setovima.

U četvrtom setu Đoković je vodio 3:1, došao odmah do novog vrejka i posle još jednim brejkom do izjednačenja u setovima.

U petom setu, Novak je stigao do 2:0 i potom nekako preživeo brejk loptu Đerea i došao do 16 najboljih poslednjeg Grend slema u sezoni.