LASLO SLISTIO AMERIKANCA: Đere na FANTASTIČAN način započeo US OPEN!
Laslo Đere, Foto: CLIVE BRUNSKILL / Getty images / Profimedia

DOBAR MEČ

Laslo Đere sigurno započeo takmičenje u Njujorku

Objavljeno: 22:38h

Lep početak US Opena za srpski tenis.

Laslo Đere se ubedljivom pobedom rezultatom 3:0 (7:5, 6:4, 6:4) nad domaćim teniserom Brendonom Nakašimom plasirao u 2. kolo njujorškog Grend slema.

Ovo je bio njihov prvi međusobni duel, a meč je trajao 142 minuta.

Popularni Laci je plasmanom u 2. kolo izjednačio svog najbolji rezultat na US Openu, a imaće sjajnu šansu da ga i popravi pošto ga u 2. kolu očekuje pobednik duela između Šoa Šimabukuroa i Uga Gastona. Obojica su kvalifikanti.

Nemoćan... Brendon Nakašima
Nemoćan... Brendon Nakašimafoto: CLIVE BRUNSKILL / Getty images / Profimedia

Đere je fantastično počeo meč i napravio brejk već u trećem gemu, ali je u narednom izgubio svoj servis, pa se Amerikanac vratio u set.

Činilo se da će uvodni set ući u taj-brejk, ali u 11. gemu Srbin pravi novi brejk. Ovog puta nije ga ispustio, već je u narednom gemu odservirao za osvajanje prvog seta rezultatom 7:5.

Odmah na startu drugog seta Laslo je napravio brejk i poveo sa 1:0. Čuvao je naš teniser prednost sve do rezultata 4:3 kada je poklekao i dozvolio rivalu da mu oduzme servis.

Laslo Đere
Laslo Đerefoto: CLIVE BRUNSKILL / Getty images / Profimedia

Ipak, već u narednom gemu Đere pravi nobi brejk i stiže do vođstva od 5:4. Ponovo je servirao za osvajanje seta i ponovo je bio uspešan, pa je ovaj deo igre u svoju korist rešio rezultatom 6:4.

U trećem setu, za razliku od prva dva, videli smo samo jedan brejk i to u petom gemu, a na sreću svih nas napravio ga je Laslo.

Đere je potom bez ikakvih problema priveo meč kraju i iskoristio drugu meč loptu za 6:4 i plasman u 3. kolo.

00:39

LUPIO ŠAMAR PROTIVNIKU NA MREŽI! Ovo tenis nije video: Pružio mu ruku, pa ga ZALEPIO PO FACI!