NOVAK BEZ ISTORIJE U LONDONU: Alkaras posle pet setova SRUŠIO Đokovića i osvojio Vimbldon!
Novak Đoković, Foto: Ella Ling / Shutterstock Editorial / Profimedia

vimbldon, finale

Objavljeno: 20:05h
Završeno
19:52h

Novak Đoković nije uspeo da po osmi put u karijeri osvoji Vimbldon.

Srbin je u velikom finalu posle žestoke borbe i pet setova poražen od Karlosa Alkarasa rezultatom 3:2 (1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4).

Nole je tako propustio šansu da stigne do 24. Grend slem titule, dok je Alkaras osvojio svoj drugi Grend slem trofej.

Karlos Alkaras
Karlos Alkarasfoto: Adrian DENNIS / AFP / Profimedia

Fantastično je Đoković otvorio meč. Dominirao je na startu i rivalu nije davao ni najmanju šansu.

Očas posla je Nole poveo sa 5:0, a Alkaras je do kraja seta uspeo samo da osvoji jedan gem. Đoković je tako sa 6:1 stigao do vođstva od 1:0.

Probudio se Karlitos i odmah poveo sa 2:0 na startu drugog seta. Nije se Nole predavao, uzvratio je istom merom i izjednačio na 2:2.

Brejkova više nije bilo, pa se otišlo u taj-brejk. Novak je poveo 6:5 i imao meč loptu, ali je onda napravio dve očajne greške i dopustio rivalu set loptu. Alkaras ju je iskoristio i izjednačio na 1:1 u setovima.

Karlos je nastavio sa dobrom igrom i poveo ja 2:0 u trećem setu. U petom gemu videli smo borbu koja je trajala 26 minuta, a Alkaras ga je osvojio nakon što je iskoristio sedmu brejk loptu. Osvojio je i naredna dva gema Španac i sa 6:1 stigao do preokreta i 2:1 u setovima.

Novak je otipao na pauzu za toalet i pokušao da se oporavi. Po povratku na teren viđen je nastavak velike borbe, a onda je Nole u petom gemu napravio brejk i poveo 3:2.  Bez većih problema je sačuvao svoj servis do kraja i osvojio četvrti set rezultatom 6:3.

Novak Đoković

Izdržao je Novak taj težak početni gem u petom setu, uspeo da povede, a onda u drugom gemu imao je poklon, prktično zicer na brejk lopti, ali poslao je loptu u mrežu, 1:1.

Ali Alkaras je čudo, dolazi do brejka u trećem gemu, i potom i vođstva od 3:1.

I tu prednost je držao, iako je delovalo da je Novak blizu toga da ga ugrozi.

Alkaras je bio siguran na servisu i tako je dobio najvažniji meč u svojoj karijeri.

19:51h

10. gem - Kraj meča, Karlos Alkaras je novi šampion Vimbldona.

19:46h

9. gem - Lak gem za Novaka, ali sada sledi teži deo posla, pošto mora da napravi brejk u narednom gemu - 4:5.

19:44h

8. gem - Osvojio je Nole prvi poen, ali je potom izgubio naredna četiri - 3:5.

19:40h

7. gem - Nije bilo lako, ali Novak osvaja gem i ostaje u meču - 3:4.

19:36h

6. gem - Ponovo dobre prilike propušta Novak, nije imao brejk loptu, ali je vodio 15:30 i napravio dve velike greške - 2:4

Karlos Alkarasfoto: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia
19:31h

5. gem - Uzvraća Nole istom merom, lagan gem - 2:3.

19:28h

4. gem - Alkaras razbija Novaka u ovom gemu i uvećava prednost - 1:3.

19:26h

3. gem - Neverovatan gem i brejk Alkarasa, Novak nije uspeo da se spasi. Stigla je kazna za prethodni gem - 1:2.

19:17h

2. gem - Veliku šansu je Nole propustio, na brejk lopti je napravio veliki promašaj, pa se Alkaras izvukao - 1:1.

19:07h

V SET

1. gem - Jako važan gem, imao je Alkaras brejk loptu nakon što je osvojio tri vezana poena. Ipak, uspeo je da se izvuče Nole - 1:0.