2:0 JE NAJOPASNIJI REZULTAT! Sećanje na prethodni duel Sinera i Đokovića i Janikov slom (VIDEO)
Janik Siner i Novak Đoković na Vimbldonu prošle godine, Foto: EPA/Tolga Akmen

MAŠINA ZVANA NOVAK

Veljko Petrović

Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona posle pobede nad Andrejem Rubljovim, a protivnik za finale i nastavak odbrane titule biće mu Janik Siner.

Zanimljivo, Srbin i Italijan poslednji meč odigrali su prošle godine baš na Grend slemu u Londonu, ali u četvrtfinalu .

Slavlje Novaka Đokovića posle plasmana u polufinale Vimbldona
Slavlje Novaka Đokovića posle plasmana u polufinale Vimbldonafoto: EPA/Tolga Akmen

Tada je Janik vodio 2:0 u setovima pošto je na semaforu stajalo 7:5 i 6:2, ali potom se probudio najbolji teniser svih vremena.

Prvo je usledilo osvajanje trećeg seta za 6:3, a potom izjednačenje sa 6:2 i isti rezultat u petom, odlučujućem setu i potpuni slom Sinera.

Novak je narednog rivala pobedio i jednom pre Vimbldona, a to je bilo na Mastersu u Monte Karlu, kada je bilo 6:4 i 6:2 za plasman u osminu finala.