ODBRANA TITULE SE NASTAVLJA: Đoković zabrinuo navijače posle izgubljenog seta pa zatim surovo uništio Rubljova!
Novak Đoković, Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

VIMBLDON, ČETVRTFINALE

Objavljeno: 01:09h
Završeno
20:51h

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je pobedio Rusa Andreja Rubljova sa 3:1 (4:6, 6:1, 6:4, 6:3).

Branilac titule je protiv sedmog tenisera sveta slavio posle dva sata i 47 minuta igre.

Slavlje Novaka Đokovića
Slavlje Novaka Đokovićafoto: EPA/Tolga Akmen

Novak nije dobro počeo meč pošto je izgubio prvi set 6:4, ali se zatim potpuno probudio i zaigrao bolje. Bio je impresivan posebno u drugom setu koji je dobio ubedljivo 6:1.

U naredna dva dela igre Đoković je bio dobar i siguran tako da se na kraju sasvim zasluženo plasirao u polufinale.

Đoković će se za plasman u novo finale Vimbldona boriti sa Italijanom Janikom Sinerom, koji je bio bolji od Rusa Romana Safiulina.

Izmena: 21:39h
20:46h

3:6 - KRAJ MEČA!!!!!!!! Tri vezane meč lopte ima Đoković. Koristi drugu šansu i prolazi u polufinale Vimbldona.

20:44h

3:5 - Đoković je na gem od pobede i plasmana u polufinale Vimbldona.

20:39h

3:4 - Rubljov je odigrao četiri fenomenalna poena i još uvek zadržao šanse za preokret u četvrtom setu.

20:36h

2:4 - Briljantan Novakov servis gem koji ga dodatno približava plasmanu u polufinale.

20:35h

2:3 - Rubljov se za sada drži u četvrtom setu.

20:34h

1:3 - Rubljov je došao do 30:30, ali je Novak osvojio gem i overio prednost brejka.

20:24h

1:2 - BREEEEEEEJK!!!!! Đoković ima dve brejk šanse 15:40. Srpski teniser koristi drugu priliku i oduzima servis Rubljovu.

Novak Đoković
20:20h

1:1 - Mirno sada Novak uzima svoj servis gem.

20:16h

ČETVRTI SET:

1:0 - Rubljov uzima gem bez izgubljenog poena.

19:59h

4:6 - Novak ima dve set lopte 40:15. Ne koristi svoje šanse Đoković, gem se igra na razliku. Preokret u gemu sada Rubljov ima brejk priliku. Rus ipak ne koristi šansu, novo izjednačenje. Srpski teniser ne koristi ni treću set priliku, nastavlja se maratonski gem. Rubljov osvaja poen koji potpuno podiže publiku na noge, brejk šansa za ruskog tenisera koju on ne uspeva da iskoristi. Novak nije uspeo da realizuje četvrtu, ali zato jeste petu set loptu. Maratonski gem završen je u korist srpskog tenisera koji sada dolazi do prednosti u setovima.

19:54h

4:5 - Uzima gem Rubljov tako da će Đoković u narednom morati da servira za osvajanje seta.

19:51h

3:5 - Sa jednim izgubljenim poenom Novak osvaja još jedan gem i stiže na korak od odvajanja trećeg seta.

19:43h

3:4 - Nova mini prilika za Đokovća 15:30. Greši Novak iz forhenda 30:30. Kakav divan poen, Rubljov je izašao na mrežu, ali je Novak uspeo da osvoji poen i stigne do nove brejk šanse. Izuzetna razmena udaraca pripala je Rubljovu, izjednačenje. Uspeo je nekako da se izvuče Rubljov i smanji prednost Đokovića u trećem setu.