ĐOKOVIĆ U TREĆEM KOLU VIMBLDONA! Tompson igrao sjajan tenis, ali je ipak NEDORASTAO sedmostrukom šampionu
Novak Đoković, Foto: John Walton / PA Images / Profimedia

drugo kolo vimbldona

Objavljeno: 20:59h
Završeno
20:37h

Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u treće kolo Vimbldona nakon što je u tri seta savladao Australijanca Džordana Tompsona sa 6:3, 7:6, 7:5.

Bio je ovo izuzetno kvalitetan meč i 70. teniseru sveta se mora odati priznanje za sve što je uradio na terenu.

Videlo se da igra bez pritiska, a najjače oružje, servis, ga je služio od početka do kraja meča. Srećom, i Novakov je bio na zavidnom nivou.

Videli smo samo dva brejka tokom nešto više od dva sata igre, i to u 6. gemu prvog seta i 13. trećeg.

Novak je prvi set osvojio reklo bi se rutinski, dok je u ostala dva morao dobro da se oznoji.

U drugom i trećem setu smo gledali ujednačene snage, mada je Srbin lakše dobijao gemove na svoj servis. U taj-brejku drugog seta je potvrdio da je kralj ovog segmenta igre jer je od početka godine izašao kao pobednik 16 puta, dok je samo dva izgubio.

Kada se činilo da ćemo videti isti epilog i u trećem setu, Novak pravi pritisak i oduzima servis rivalu za 350. Grend slem pobedu u karijeri.

Takođe, ovim je stigao i do neverovatne 30. uzastopne pobede na Vimbldonu.

U trećem kolu, Đoković će igrati protiv boljeg iz meča Tomas Martin Ečevari - Stan Vavrinka.

Izmena: 20:59h
20:36h

7:5 Novak Đoković se plasirao u treće kolo Vimbldona! Koristi prvu meč loptu Srbin i brejkom stavlja tačku na meč.

20:31h

6:5 Sjajan gem za Đokovića! Sa nulom obezbeđuje bar taj-brejk!

20:29h

5:5 Stigao je Đoković do 30:30, ali uspeva Topson da odbije nelete i donese novo izjednačenje.

20:23h

5:4 Ubedljiv gem za Novaka što mu je bilo prekopotrebno, samo jedan poen uspeva da mu "ukrade" Australijanac!

20:19h

4:4 Bio je ovo težak gem za Tompsona! Od 15:40 je stigao Novak do 40:40, ali uspeva Australijanac ponovo da se izvuče iz neugodne situacije. Osim dva asa je odservirao i duplu servis grešku, ali Đoković nije našao prave udarce u ključnim momentima.

20:11h

4:3 Novo vođstvo za Đokovića! Odigrao je Tompson dva vanserijska poena u ovom gemu, ali uspeva aktuelni teniser da odbrani svoj servis!

20:08h

3:3 Ponovo bez brejk prilike na Tompsonov servis! Na meču smo videli samo jedan brejk, a novak je u drugom setu propustio dve prilike!

20:03h

3:2 Vraća Đoković rezultat na svoju stranu i to dominantno! Samo jedan poen je prepustio Tompsonu! Da li je vreme za brejk?

20:00h

2:2 Brz gem sa Tompsona koji nastavlja da igra lep i rasterećen tenis!

19:57h

2:1 Novo vođstvo za Novaka, u ovom gemu je bio sjajan poen koji je naš as odigrao iz totalnr defanzive, a potom je pronašao pravi servis i prebacio pritisak na drugu stranu.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: Dave Shopland / Shutterstock Editorial / Profimedia
19:54h

1:1 Uspeva Tompson da izjednači iako je evidentno da je pod velikim priskom posle izgubljenog seta u taj-brejku.

19:49h

1:0 Ubedljiv gem za Novaka! Nijedan poen nije prepustio protivniku i na sjajan način otvara treći set!

19:43h

7:6 Prvu set loptu koristi Novak i osvaja drugi set! Mora se odati priznanje Tompsonu za sve što je uradio u ovom setu, ali Đoković pokazuje da je kralj taj-brejkova i sa 7:4 osvaja dodatni gem. Bio je ovo jako ujednačen set, a završni udarac je zadao Novak - as udarcem!

Đoković je od početka godine osvojo 16 taj-brejkova, dok je samo dva izgubio. Neverovatan podatak!

19:36h

6:6 Idemo u taj-brejk! Novak je prepustio samo jedan poen u gemu u kome je servirao za ostanak u setu!