NOVAK JE NEPRIKOSNOVENI GOAT: Đoković UNIŠTIO Ruda i osvojio REKORDNU 23. GREND slem titulu!
Novak Đoković, Foto: EPA/Mohammed Badra

rolan garos, finale

Objavljeno: 18:35h
Završeno
18:22h

Novak Đoković je novi šampion Rolan Garosa.

Najbolji srpski teniser je u finalu savladao Kaspera Ruda iz Norveške rezultatom 3:0 (7:6, 6:3,7:5).

Đoković je postao apsolutni rekorder po broju osvojenih Grend slemova i sad ih ima 23, a ovo mu je bila i treća titula na pariskoj šljaci.

Nole će od narednog ponedeljka ponovo biti i najbolji teniser sveta.

Kasper Rud ni u trećem pokušaju nije uspeo da osvoji Grend slem, a ni u petom pokušaju nije uspeo da pobedi Novaka Đokovića i uzme mu barem jedan set.

Norvežanin je veoma dobro započeo finalni meč, odmah je napravio brejk i poveo sa 3:0. Novak je mnogo grešio u uvodnom delu finala, forhend ga uopšte nije služio, što je rival znalački koristio.

Ipak, kako je set odmicao i Đoković je bio bolji. Uspeo je srpski teniser da vrati brejk i izjednači na 4:4. Posle više brejkova nije bilo, pa se pobednik tražio u taj-brejku.

Novak je 13. gem odigrao maestralno, rivalu je dozvolio samo jedan poen i ubedlljivo je osvojio taj-brejk i poveo sa 1:0.

U drugom setu apsolutna dominacija Novaka Đokovića. Odmah je oduzeo servis rivalu i poveo sa 3:0. Prednost je sačuvao do kraja i sa 6:3 stigao do vođstva od 2:0.

Velika borba viđena je u trećem setu, Rud nikako nije hteo da se preda. Iako nije imao nikakve šanse na Novakovom servisu, Norvežanin je osvajao gemova na svoj servis i činio set neizvesnim.

Konačno, u 11. gemu Đoković sa nulom pravi brejk, a potom je i odservirao za pobedu i rekordnu 23. Grend slem titulu!

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

18:22h

12. gem - SVE JE GOTOVO, NOVAK JE ŠAMPION ROLAN GAROSA PO TREĆI PUT, REKORDNA 23. GREND SLEM TITULA ZA NAJBOLJEG U ISTORIJI SPORTA! - 7:6

18:07h

8. gem - Poveo je Rud sa 0:30, aali Novak vezuje četiri poena i osvaja gem - 4:4

17:58h

7. gem - Rud osvaja novi gem na svoj servis, Norvežanin želi da što duže ostane u ovom meču - 3:4

17:55h

6. gemRutinski dobija Novak i ovaj servis gem, Rud bezidejan - 3:3

17:53h

5. gem - Rud se ne predaje, osvaja još jedan gem i čuva prednost u trećem setu - 2:3

17:45h

4. gem - Novak sa nulom osvaja novi gem, blista na terenu najbolji srpski teniser u ovim trenucima - 2:2

Novak Đoković
17:41h

3. gem - Propustio je Nole brejk šansu, uspeo je Rud da se izvuče i ponovo stigne do prednosti u trećem setu - 1:2

17:35h

2. gem - Još jedan dominantan gem Novaka na njegov servis, Rud ponovo nije dobio ni najmanju priliku da nešto uradi - 1:1

17:32h

III SET

1. gem - Bilo je problema, ali uspeo je Rud da osvoji uvodni gem u trećem setu - 0:1

17:24h

9. gem - Novak Đoković OSVAJA i drugi set. Sa nulom je osvojio gem i poveo 2:0 u setovima - 6:3

17:19h

8. gem - Propustio je Novak Đoković dve vezane set lopte, Rud se ne predaje i ostaje u drugom setu - 5:3