ĐERE DOBRO POČEO TURNIR: Srbin izborio plasman u drugo kolo i megdan sa Hrvatom!
Laslo Đere, Foto: Profimedia

bez izgubljenog seta

U narednom kolu ga očekuje duel protiv Borne Ćorića

Objavljeno: 14:57h

Srpski teniser Laslo Đere obezbedio je prolaz u drugo kolo Srpska opena.

Trenutno 78. igrač sveta je nakon sat i po vremena igre bio bolji od ruskog tenisera Romana Safiulina rezultatom 6:4, 6:2.

Đere je nešto slabije ušao u ovaj meč i već u svom prvom servis gemu je protivnik imao dve brejk lopte od kojih je uspeo da se odbrani. Međutim, usledio je novi nalet Safiulina koji u četvrtom gemu stiže do brejka prednosti.

Na njegovu žalost, to je sve što smo videli od Rusa. Đere je već u narednom gemu izjednačio, a potom i ostvario još jedan brejk u devetom koji je odlučio i ishod prvog seta.

Laslo Đere

Safiulin se muči sa poenima na svoj prvi servis kojih je bilo prosto premalo, uprkos dobroj igri nakon drugog. Njegov problem je poprimio dodatnu dimenziju u drugom setu koji je prošao u znaku njegovog protivnika.

Đere je već u prvom gemu stigao do brejka prednosti, što je umnogome odredilo dalji tok seta u kojem je još jednom oduzeo protivniku servis, a potom iskoristio drugu meč loptu.

U narednom kolu ga očekuje duel protiv hrvatskog tenisera Borne Ćorića, koji je treći nosilac na turniru.