BRZ KRAJ ZA OLGU DANILOVIĆ NA MASTERSU: Povela, pa stala!
Olga Danilović, Foto: Starsport©

VELIKA ŠTETA

Olga je propustila priliku da napravi najveći rezultat na ovakvim turnirima

Objavljeno: 10:16h

Srpska teniserka Olga Danilović eliminisana je na startu WTA turnira u Indijan Velsu.

Ona je posle preokreta izgubila od Kineskinje Ksiju Vang rezultatom 2:1 (4:6, 6:2, 6:3).

Olga je tako propustila priliku da napravi najveći rezultat na ovakvim turnirima.

Bila je Srpkinja izuzetno dobra u prvom setu, tri puta je oduzela servis rivali, dok je pretrpela jedan brejk manje.

To joj je bilo dovoljno da stigne do 6:4 i vođstva od 1:0.

Savršeno je započeo i drugi set za našu teniserku, odmah je napravila brejk i povela sa 2:1. Ipak, odjednom je potpuno stala i dozvolila rivalki da osvoji pet gremova u nizu i sa 6:2 dođe do izjednačenja u setovima.

Olga je na startu odlučujućeg seta izgubila gem na svoj servis, ali je već u narednom Kineskinji uzvratila istom merom.

Ključan trenutak duela odigrao se u osmom gemu, kada je Vang iskoristila drugu brejk loptu i otvorila vrata ka pobedi, do koje je ubrzo i došla.

Vang će u drugom kolu igrati protiv Anastasije Potapove iz Rusije, koja je bila slobodna na startu turnira.

Što se tiče Olge, može se reći da je imala uspešan boravak u Indijan Velsu, pošto je prethodno uspešno prebrodila kvalifikacije za ovaj turnir, a i očekuje je rast na WTA listi narednog ponedeljka.