VELIKA POBEDA: Olga Danilović u glavnom žrebu Indijan Velsa!
Olga Danilović, Foto: Profimedia

BRAVO

Sad sledi ono pravo

Objavljeno: 09:31h

Srpska teniserka Olga Danilović izborila je plasman u glavni žreb WTA turnira u Indijan Velsu.

Ona je u finalnoj rundi kvalifikacija savladala slovenačku teniserku Kaju Juvan rezultatom 2:1 (7:6, 5:7, 6:3).

Ovo je bio njihov drugi međusobni duel i prva pobeda Olge. Meč je trajao 167 minuta.

U prvom setu videli smo veliku borbu dve teniserke. Srpkinja je prva stigla do brejka i povela sa 2:1, ali već u narednom gemu Juvan pravi ribrejk i poravnava na 2:2.

To su bili jedini brejkovi u ovom setu, pa je morao da se igra i taj-brejk. Odlučujući 13. gem bio je veoma neizvestan. Olga je prvo propustila dve set lopte, pa je Juvan dobila šansu na svoj servis, ali ni ona ju je nije iskoristila. Na kraju ćerka proslavljenog Predraga Danilovića koristi četvrtu set loptu i sa 10:8 dolazi do osvajanja ovog dela igre.

Slovenka je dosta bolje otvorila drugi set i glatko je povela sa 5:2. Ipak, Danilovićeva se nije predavala, vezala je tri gema u nizu i izjednačila na 5:5. Uspela je Juvan nekako da odbije nalet Srpkinje i osvoji naredna dva gema i stigne do izjednačenja u setovima.

Treći set loše je počeo po Olgu nakon što je u trećem gemu dozvolila rivalki da joj oduzme servis. Srećom, posle ovoga vezuje tri gema i stiže do prednosti od 4:2. Nju do kraja nije ispuštala, pa je stigla do 6:3 i velike pobede.

Olga Danilović će u prvom kolu Indijan Velsa igrati protiv kineske igračice Siju Vang.