SRBIJA OSTALA BEZ JOŠ JEDNOG PREDSTAVNIKA NA AUSTRALIJAN OPENU! Razočaravajući poraz Kecmanovića od autsajdera
Miomir Kecmanović, Foto: EPA/Yoan Valat

iznenađenje!

Srpski teniser nije uspeo da opravda ulogu favorita

Objavljeno: 08:01h

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je učešće na Australijan openu već u prvom kolu, pošto je poražen Čileanca Nikolasa Jarija, 154. igrača sveta, rezultatom 3:0 u setovima, 6:3, 6:4, 7:6 (3).

Ključni brejk u prvom setu Jari je napravio u drugom gemu, a prednost je rutinski sačuvao do kraja tog perioda.

Nije naročito dramatičan bio ni naredni set, koji je Jari otvorio brejkom. Srpski nije bio ni blizu brejk lopte, tako da je zapao u još veći problem.

Sredinom trećeg seta, pri rezultatu 3:3, meč je bio prekinut zbog vrućine, da bi nam nastavak, posle nekoliko sati, doneo taj-brejk.

Razmenili su mini-brejkove, da bi Čileanac potom napravio još dva te tako prelomio susret u svoju korist.

U narednom kolu igraće sa boljim iz duela Šelton – Žang.