VREDELO JE ČEKATI 36 GODINA: Argentina je na KROVU sveta, Mesi je upotpunio kolekciju, sada je gospodar fudbala!
Finale Mundijala u Kataru, Foto: EPA/Ronald Wittek

Objavljeno: 07:04h
Završeno
18:56h

Argentina je prvak sveta

Posle boljeg izvođenja penala pobedila je Francusku ukupnim rezultatom 4:2, a posle 120 minuta fudbala bilo je 3:3.

Gledali smo možda i najbolje finale u istoriji Svetskih prvenstava.

Poveli su Argentinci u 23. minutu kada je Mesi pogodio sa bele tačke. Prednost je povećao Anhel Di Marija u 36. minutu.

I kada su mislili da je kraj i da će Argentina posle 90 minuta postati prvak sveta isprečio se Kilijan Mbape. Prvo je sa penala pogodio u 80. minutu, a a već u sledećem napadu doneo izjednačenje.

Onda u produžetku je Mesi ponovo bio strelac u 109. minutu, i tada su svi mislili da je gotovo, ali tu je opet bio Kilijan Mbape koji je ponovo sa bele tačke pogodio i tako odveo utakmicu u finale.

Tu su bolji bili Argentinci, uspeo je Martinez da odbrani dva penala, a Argentinci su bili sigurni i tako su posle 36 godina ponovo postali prvaci sveta.

2:3 - Kolo Muani siguran

2:4 - Molina pogađa, Argentina je prvak sveta!

18:45h

120+3. minut - Martinez skida zicer Kolo Munaiju! Na drugoj strani velika šansa za Argentinu, ali i neprecizan udarac glavom Lautara na centrašut Mesija.

18:36h

117. minut - Pogađa Mbape sa bele tačke i ponovo je nerešeno, sada je 3:3. Brzo se vraćaju Francuzi!

18:36h

117. minut - NOVI PENAL ZA FRANCUSKU

18:28h

109. minut - Argentina vodi 3:2! Lionel Mesi je strelac. Ponovo su oduzeli loptu na sredini terena, šutirao je Lautaro, odbranio Loris, a na pravom mestu se našao Mesi koji je šutirao ka golu, Kunde je izbacio loptu je prekasno, jer je ona već svojim celim prečnikom prešla gol liniju.

18:25h

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

18:21h

105. minut - Dve velika šanse za Lautara Martineza, u obe šanse je sjajno intervenisao Upamekano, prosto neverovatno kako Argentinci nisu uspeli da povedu.

Finale Svetskog prvenstva
18:19h

103. minut - Rodrigo de Paul i Hulijan Alvarez izlaze, a na terenu su Lautaro i Leandro Paredes.

18:18h

98. minut - Skaloni na klupi ima ofanzivce poput Lautara, Dibale i Koree, ali do sada je ubacivao samo bekove Akunju i Montijela.

18:17h

95. minut - Petu izmenu vrši Dešan, umesto Rabioa koji ima žuti karton ušao je Jusuf Fofana. Izgleda da Rabio nije izašao samo zbog umora i kartona, već i zbog mogućeg potresa mozga koji je doživeo u jednom ranijem sudaru.

18:06h

91. minut - Počeli su produžeci!

18:02h

90+7 minut - Au kakav bi kraj bio da je Mesi ugasio Francusku. Poslednji trenuci drugog dela. Loris je odbranio Mesiju udarac sa dvadesetak metara, izuzetno snažan, ali po sredini gola.

17:59h

90+5. minut - Još jedna prilika za Francusku, hoće Trikolori da dokrajče Argentince, ali dobar je Martinez na golu.

Kilijan Mbape, Finale Svetskog prvenstva
17:57h

90+4. minut - Nova velika šansa za Francusku. Juri Mbape i senzacionalni preokret i het-trik. Prvo je on šutirao sa distance, pa je blokiran.