ARGENTINCI PREŽIVELI PENAL RULET ZA PLASMAN U POLUFINALE: Mesi i drugari idu na Hrvate!
Holandija - Argentina, Foto: EPA-EFE/Noushad Thekkayil

sp 2022

Argentinci na Hrvate u polufinalu Mundijala

Objavljeno: 23:10h

Fudbalska reprezentacija Argentine se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je u četvrtfinalu savladala selekciju Holandije posle penal drame.

Rezultat posle regularnog dela je bio 2:2, dok su u produžecima mreže mirovale.

U borbi za finale će se sastati sa reprezentacijom Hrvatske koja je prethodno izbacila Brazil posle penala.

"Gaučosi" su na krilima sjajnog Lionela Mesija stigli do vođstva u 35. minutu.

Maestralno je Mesi proigrao Molinu kome nije bilo teško da matira golmana Holandije.

Imali su Holanđani svoje šanse u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da ih iskoriste.

Nastavili su Argentinci da stvaraju veći broj opasnosti po broj protivnika i 73. minuta povisili na 2:0.

Denzel Damfris je na nedozvoljen način zaustavio protivnika unutar svog šesnaesterca, što je sudija ekspresno okarakterisao kao penal. Lionel Mesi je namestio loptu, snažno šutirao uz desnu stativu i tako savladao golmana Holandija.

Fudbalska reprezentacija Holandije, Fudbalska reprezentacija Argentine, Svetsko prvenstvo u Kataru

Međutim, samo 10 minuta kasnije, Holanđani se vraćaju u igru. Berghois je poslao sjajnu loptu u kazneni prostor Argentine, što je Veghorst udarcem glavom pretvorio u 2:1.

U nastavku smo videli dosta drame, u jednom trenutku smo videli i tuču igrača kada su Holanđani uleteli na teren, ali sve se ubrzo smirilo.

Sudija je meč produžio 10. minuta, a u poslednjem minutu nadoknade je viđena neverovatna situacija i izjednačenje Holanđana koje im je ujedno donelo i produžetke.

Imali su Holanđani slobodan udarac na ivici kaznenog prostora. Kada su svi pomislili da će Kompajners uputiti udarac ka golu, on je lucidno asistirao Veghorstu za 2:2 i doneo veliko slavlje Holanđanima.

Obe selecije su imale šanse da reše sve u produžecima, ali mreže su mirovale tokom dodatnih minuta igre, pa je odluka morala da padne posle penala.

Fudbalska reprezentacija Argentine, Fudbalska reprezentacija Holandije

Van Dajk je promašio prvi penal, u stvari bila je to sjajna reakcija Martineza. Potom je Mesi doneo prvo vođstvo Argentincima.

Berghois je šutirao dugi penal za Holanđane, ali je ponovo Martinez doneo radost "gaučosima".

Paredes donosi 2:0 Argentincima, Kopmeiners smanjuje na 2:1, da bi Montiel doneo 3:1.

Bio je siguran Veghorst, ali Fernandez promašuje ceo gol i unosi novu dramu.

De Jong donosi 3:3, a Lautaro Martinez stavlja tačku na ovaj meč!