ZAVRŠEN KATARSKI SAN! Sa ovakvom odbranom ne može se u osminu finala - SRBIJA ISPALA SA SP! (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Švajcarske, Foto: EPA/Friedemann Vogel

MUNDIJAL U KATARU

Objavljeno: 22:40h
Završeno
21:57h

Sa ovakvom odbranom ne može se u osminu finala! Nažalost, fudbalska reprezentacija Srbije ispala je u grupnoj fazi Mundijala u Kataru.

"Orlovima" je u poslednjem, trećem kolu grupe G bila potrebna pobeda protiv Švajcarske za drugo mesto, ali dogodilo se suprotno i poraz od 3:2!

1 / 12 Foto: EPA/RONALD WITTEK

Imali su izabranici Dragana Stojkovića Piksija mnogo problema sa napadima "sajdžija" po bokovima, a defanziva je bila ispod svakog proseka.

Švajcarska je povela u 20. minutu pogotkom Džerdana Šaćirija koji je bio precizan uz malo sreće jer je lopta dotakla Strahinju Pavlovića.

Džerdan Šaćiri na utakmici protiv Srbije
Džerdan Šaćiri na utakmici protiv Srbijefoto: EPA/Georgi Licovski

Srbije se probudila na vreme i preokrenula rezultat u svoju korist golovima Aleksandra Mitrovića i Dušana Vlahovića.

Napadač Fulama savladao je Kobela u 26. minutu, a devet minuta kasnije slavio je Dušan, obe asistencije bile su delo kapitena Dušana Tadića.

Slavlje fudbalera Srbije
Slavlje fudbalera Srbijefoto: EPA/RONALD WITTEK

Ipak, u 44. minutu protivnik dolazi do izjednačenja preko Brila Emboloa.

Samo tri minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno "sajdžijama" da dođu do preokreta, a odličnu akciju krunisao je Remo Frojler.

Slavlje Rikarda Rodrigeza i Rema Frojlera
Slavlje Rikarda Rodrigeza i Rema Frojlerafoto: EPA/Georgi Licovski

Rival je imao priliku posle samo 20 sekundi igre, odnosno sve pošto je Vanja Milinković-Savić odbranio udarce Džake i Emboloa.

Najbolju šansu pre gola Srbija je propustila u 11. minutu kada je Andrija Živković gađao sa distance i pogodio stativu.

Detalj sa utakmice Srbije i Švajcarske
Detalj sa utakmice Srbije i Švajcarskefoto: EPA/RONALD WITTEK

Bilo je i provokacija Granita Džake u dva navrata, manjeg prekida i čak 11 žutih kartona, a opomenut je i rezervni golman Rajković na klupi.

U drugom meču ove grupe, Kamerun je napravio iznenađenje i savladao rezervni tim Brazila sa minimalnih 1:0.

Standings provided by Sofascore
21:57h

KRAJ UTAKMICE! Nažalost, Švajcarska ide u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru, Srbije je ispala sa Mundijala.

21:55h

90+6. minut - Noa Okafor zamenio je Brila Emboloa.

21:49h

90+4. minut - Novi haos na terenu, ponovo u glavnoj ulozi Granit Džaka koji se uneo u lice Nikoli Milenkoviću, a obojica su dobili žuti karton.

Kada se činilo da se sve završilo, u sukob su upali fudbaler Arsenala i Aleksandar Mitrović, a vezista je opet nešto dobacio našem napadaču.

21:45h

89. minut - Sjajna odbrana Vanje Milinković-Savića! Nekoliko minuta ranije žuti karton za Nemanju Gudelja zbog faula nad Brilom Embolom

21:38h

78. minut - Kapitenska traka ide kod Aleksandara Mitrovića pošto Dušan Tadić ustupa mesto Filipu Đuričiću.

Takođe, Nemanja Radonjić zamenio je Andriju Živkovića.

21:28h

68. minut - Nemanja Maksimović menja Sergeja Milinković-Savića.

Edimilson Fernandes i Denis Zakarija zamenili su Đibrila Soua i Džerdana Đaćirija.

21:24h

66. minut - Pao je Aleksandar Mitrović u šesnastercu Švajcarske, naši fudbaleri traže penal, ali sudija Rapalini nije svirao ništa.

Tokom izvođenja prekida, Granit Džaka je čini se nešto dobacio našoj klupi, a kompletna cela ekipa krenula je na teren.

Granit Džaka
Granit Džakafoto: EPA/Friedemann Vogel

Reagovao je i selektor Stojković i povukao svoje izabranike, a na kraju žuti karton za Predraga Rajkovića.

Dragan Stojković Piksi, Fernando Rapalini, Predrag Rajković
21:17h

57. minut - Auu, sreća za Srbiju! Nova greška defanzive "orlova, a Bril Embolo sa nekoliko metara prabuje loptu preko gola.

21:14h

55. minut - Dvostruka izmena kod "orlova" - Luka Jović menja Dušana Vlahovića, a Miloš Veljković ustupa mesto Milošu Veljkoviću.

Žuti karton Strahinja Pavlović.

21:07h

48. minut - GOL! Mora se priznati, odlična akcija Švajcarske koju je golom krunio Remo Frojler.

Embolo je primirio loptu, potom dodao do Šaćirija, a ovaj ubacuje loptu u kazneni. Vargas je potom petom proselio do Frojlera za pogodak.

21:06h

47. minut - Žuti karton za Sergeja Milinković-Savića zbog faula nad Granitom Džakom.

21:05h

46. minut - Počelo drugo poluvreme, bez promena na obe strane.

20:48h

POLUVREME! Sadržajnih prvih 45 minuta igre na stadionu "974" u Dohi. Povela je Švajcarska, Srbija preokrenula, ali na kraju 2:2.

1 / 7 Foto: Dado Đilas
20:44h

44. minut - GOOOL! 2:2! Bril Embolo. Švajcarci od početka utakmice prave problem po bokovima, a sada su to iskoristili.

Prošao je Vidmer po desnom boku, a potom poslao pas po zemlji napadaču Monaka koji je neometano savladao Vanju.