GANA VODILA 2:0, JUŽNA KOREJA IZJEDNAČILA ZA TRI MINUTA, ALI... "Crne zvezde" na mišiće do prve pobede (VIDEO/FOTO)
Slavlje fudbalera Gane, Foto: EPA/Abir Sultan

MUNDIJAL U KATARU

Izabranici Ota Adoa imali dva gola prednosti na kraju prvog poluvremena, potom se raspali u nastavku, ali je spas stigao u 68. minutu

Fudbalska reprezentacija Gane posle drame i velike borbe pobedila je Južnu Koreju sa 3:2 u prvoj utakmici drugog kola grupe H Mundijala u Kataru.

"Crne zvezde" vodile su 2:0 na poluvremenu golovima Mohameda Salisua u 24. i Mohameda Kudusa u 34. minutu.

Slavlje fudbalera Gane
Slavlje fudbalera Ganefoto: EPA/Abir Sultan

Da je 2:0 najopasniji rezultat, azijska selekcija dokazala je u drugom poluvremenu pošto je za tri minuta dala dva gola i izjednačila.

Dvostruki strelac bio je Sung-Gue Čo u 58. i 61. minutu.

Sung-Gue Čo slavi golove
Sung-Gue Čo slavi golovefoto: EPA/Mohamed Messara

Ipak, izabranici Ota Ada dolaze do velikog trijumfa u 68. minutu drugim pogotkom Mohameda Kudusa.