DOMINACIJA SENEGALA BEZ NAGRADE! Gakpo doneo radost Holandiji iz prvog šuta na gol, Klasen overio trijumf (VIDEO)
Slavlje Kodija Gakpoa, Foto: EPA/MOHAMED MESSARA

MUNDIJAL U KATARU

Kodi pogodio glavom u 85. minutu, dok je Dejvi postavio konačan rezultat u dubokoj nadoknadi vremena

Objavljeno: 20:54h

Bio je Senegal bolji u drugoj utakmici prvog kola grupe A Svetskog prvenstva u Kataru, ali je Holandija iz prvog udarca na gol došla do radosti.

"Lale" su bile u podređenom položaju protiv šampiona Afrike, ali su u 85. minutu poveli golom Kodija Gakpoa glavom.

Detalj sa utakmice Senegala i Holandije
Detalj sa utakmice Senegala i Holandijefoto: EPA/Jose Sena Goulao

Frenki de Jong iskupio se za loša dodavanja i nepotrebne driblinge u finišima napada, a fudbaler PSV-a matirao je Eduarda Mendija koji je "zaplivao".

Konačan rezultat postavio je Dejvi Klasen u 98. minutu kada je natrčao na odbijenu loptu posle odbrane golmana Senegala nakon šuta Depaja.

Podsetimo, u premijernom meču ove grupe, domaćin Katar poražen je od Ekvadora na otvaranju Mundijala sa 2:0.