Zbog čega Bolt ne želi da bude Muhamed Ali ili Pele?

uvek je bio poseban

Jamajčanski atletičar Jusein Bolt rekao je danas da želi da bude jedan od najboljih sportista svih vremena, "između Muhameda Alija i Pelea".

Bolt je jutros osvojio treću uzastopnu olimpijsku zlatnu medalju na 200 metara u Rio de Žaneiru, pošto je deonicu prešao za 19,78 sekundi.

- Želim da budem jedan od najvećih, između Muhameda Alija i Pelea - rekao je Bolt posle trke.

On je prethodno u Riju osvojio i treću uzastopnu zlatnu olimpijsku medalju na 100 metara, a do kraja takmičenja pokušaće da osvoji treće uzastopno zlato u štafeti 4 x 100 metara.

Taj "tripl tripl" bi bila njegova ukupno deveta zlatna olimpijska medalja. Posle trke Bolt je noseći jamajčansku zastavu istrčao pobednički krug oko stadiona.

- Dokazao sam svetu da sam najbolji. Zbog toga sam došao ovde, to radim. Zbog toga sam rekao da su ovo moje poslednje Olimpijske igre, više ništa ne moram da dokazujem - rekao je Bolt.