Španci su bili na korak od samoubistva, sve dok Gasol nije poludeo i slomio Nigerijce! (VIDEO)

umalo debakl

Šta se to dešava sa Furijom?
Objavljeno: 09:19h

Reprezentacija Španije je morala dobro da se oznoji kako bi savladala potpunog autsajdera Nigeriju u trećem kolu grupe B košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama. "Furija" je odnela trijumf rezultatom 96:87 (25:11, 18:30, 22:25, 31:21).

Počeli su dobro šampioni Evrope utakmicu - u prvoj četvrtini lako dolaze do dvocifrene prednosti, ali ona se skoro istopila već do poluvremena. Posle dvadeset minuta igre Afrikanci daju gas, pa je rezultat na poluvremenu bio 43:41 za izabranike Serđa Skariola.

Podsetila je ova utakmica u mnogome na onu između Amerike i Australije u okviru grupe A...