SUPRUGA ALBANCA IZ MITROVICE OSVOJILA PRVU ZLATNU MEDALJU: Nastavio se košmar Mikaele Šifrin!

ZOI u Pekingu

Lara Gut je stigla do drugog odličja u Pekingu

Objavljeno: 09:17h

Švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Posle dva uzastopna četvrta mesta u super-džiju na Zimskim olimpijskim igrama, Gut-Behrami je do svog prvog olimpijskog zlata stigla rezultatom 1:13,51 minuta.

Ova 30-godišnja skijašica u svojoj kolekciji ima i dve bronzane medalje - u spustu iz Sočija i veleslalomu održanom u ponedeljak.

Ona je supruga švajcarskog fudbalera Valona Behramija, rođenog u Kosovskoj Mitrovici.

Lara Gut Behrami, Lara Gut-Behrami

Srebrnu medalju osvojila je Austrijanka Mirjam Puhner sa 0,22 sekunde zaostatka za pobednicom, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Mišel Gizin iz Švajcarske koja je od zemljakinje bila sporija za 0,30 sekundi.

Američka skijašica Mikaela Šifrin je, za razliku od prethodne dve trke u Pekingu, završila superveleslaom ali je bila tek deveta.