ŠVEĐANIN DO ZLATA KAO RAKETA: Pao olimpijski rekord u Pekingu!

ZOI u Pekingu

Doksorašnji rekorder Sven Kramer je završio takmičenje na devetom mestu

Šveđanin holandskog porekla Nils fan der Pul osvojio je danas zlatnu medalju u brzom klizanju na 5.000 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, uz novi olimpijski rekord.

Fan der Pul (25) je do zlata došao u poslednjem krugu, uz ukupno vreme 6:08,84 minuta, dok je srebro osvojio Holanđanin Patrik Rust, koji je sat vremena bio vlasnik olimpijskog rekorda (6:09,31 iz kvalifikacija).

Nils fan der Pul

Bronza je pripala Norvežaninu Halgejru Engebrotenu, koji je za pobednikom zaostao 1,04 sekunde.

Trostruki uzastopni olimpijski pobednik i vlasnik starog olimpijskog rekorda, koji je danas oboren dva puta, 35-godišnji Holanđanin Sven Kramer, takmičenje je završio na devetom mestu (8,20).