TIM KOJI NAS NIKADA NIJE IZNEVERIO: SRBIJA PONOVO POBEDNIK OLIMPIJSKIH IGARA U VATERPOLU!!!!!!!! (FOTO)

oLIMPIJSKE IGRE, VATERPOLO, FINALE

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 11:41h

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Srbija je u velikom finalu savlada Grčku rezultatom 13:10. Oni su na ovaj način odbranili zlatnu medalju osvojenu na prošlim Olimpijskim igrama u Riju, 2016. godine.

Izuzetni efikasna prva četvrtina završena je u korist Srbije 6:3. Napeto je bilo u nastavku meča, Grčka je igrala kao u transu, stigla rezultat, više puta stigla do izjednačenja, posledji put na startu zadnje četvtine kada je bilo 10:10.

Nakon toga usledila je serija Srbije 3:0. Strelci su bili Prlainović, Jakšić i Mandić koji je svojom bombom postavio konačan rezultat 13:10 i stavio tačku na veliko finale. Srbija je drugi put uzastopno pobednik Olimpijskih igara u vaterpolu.

Najefikasniji u pobedi Srbije bili su Dušan Mandić, Andrija Prlainović i Nikola Jakšić sa po tri gola.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

ČETVRTA ČETVRTINA:

8' KRAJJJJJ UTAKMICEEEE!!!!!! SRBIJA JE ODBRANILA ZLATNU MEDALJU U VATERPOLU!!!!!!!!

7' Srbija je doktorirala odbranu, ostaje 13:10. Još jednom brani Mitrović, ulazimo u poslednji minut utakmice.

4' NOVA BOMBA MANDIĆA - Srbija ima tri gola prednosti 13:10.

3' Jakšić pogađa, Srbija ima plus dva 12:10.

2' PETERAC ZA SRBIJU!!!!!!! GOOOOOOOOOLLLLL!!! Andrija Prlainović, Srbija vodi 11:10.

1' Grčka postiže prvi gol u poslednjem periodu 10:10.

TREĆA ČETVRTINA:

8' Brani Mitrović, ali Prlainović nažalost promašuje na drugoj strani, Srbija vodi posle tri četvrtine 10:9.

7' Filipović ka Prlainoviću koji postiže svoj drugi gol u finalu - 10:9.

5' Grčka je silno motivisana baš kao i Srbija, novo izjednačenje 8:8.

4' Odlična akcija koja nije završena golom, Rašović je pogodio prečku.

3' Mandić je pogodio za 9:7, ali je Murikis odmah smanjio na 9:8.

2' Nema pogodaka u prva dva minuta nastavka meča. Prlainović mora da se pripazi jer ima dva isključenja.

DRUGA ČETVRTINA:

8' GOOOOOOOOOLLL!!!!!!! Andrija Prlainović postiže gol u poslednjem napadu u prvom poluvremenu koje je završeno u korist Srbije 8:7.

4' Grci su u seriji, smanjuju prednost Srbije 7:6. Papanastasiju donosi izjednačenje 7:7, Dejan Savić uzima minut odmora.

3' Vlahopulos postiže sjajan gol - 7:5.

1' Prvi napad u ovom periodu ima Grčka, odmah pogodak i smanjenje prednosti na 6:4. BOMMMMBAAAAAAA MANDIĆA!!!!! Srbija vodi 7:4.

PRVA ČETVRTINA:

8' Završena je prva četvrtina finala Olimpijskih igara u Tokiju, Srbija posle prvih osam minuta vodi 6:3.

7' GOOOOOOOOOLLLL!!!! Jakšić vraća plus tri za Srbiju 6:3.

6' GOOOOOOOOLLLL!!!! Duško Pijetlović donosi plus tri, 5:2. Vlahopulos pogađa i smanjuje na 5:3.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Duško Pijetlović

5' Gol iz peterca, Filip Filipović pogađa 4:2 vodi Srbija. Odlična igra Srbije u odbrani, brani Mitrović.

4' Rašović pogađa, 3:1 za Srbiju. Ipak nakon pregleda VAR-a po novim pravilima Grčka izjednačuje, poništen je Rašovićev pogodak. Srbija ponovo vodi, Jakšić koristi igrača više 3:2.

3' Motivisani kapiten Filip Filipović postiže svoj prvi gol u finalu, Srbija vodi 2:1.

Filip Filipović

2' Duško Pijetlović postiže prvi gol za Srbiju na finalnoj utakmici.

1' Počelo je finale Olimpijskih igara u Tokiju. Prvi napad imaće reprezentacija Srbije. Grčka prva postiže prvi gol na meču 0:1.

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra protiv Grčke finale Olimpijskih igra u Tokiju. Srbija ima priliku da odbrani zlatnu medalju koju je osvojila na prošlim Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine.

Biće ovo veoma emotivna utakmica jer će poslednji put za reprezentaciju igrati velikani koji su nam doneli mnogo radosti u poslednjih 10-tak godina: Gojko Pijetlović, Branislav Mitrović, Duško Pijetlović, Milan Aleksić, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i kapiten Filip Filipović.

Naša selekcija je do finala stigla sa pet pobeda i dva poraza, ali su srećom oba bila u grupnoj fazi. Srbija je posle drame u polufinalu savladala Španiju (10:9) golom Filipa Filipovića na 26 sekundi do kraja i tako se plasirala u finale Olimpijskih igara, dok je Grčka bila bolja od Mađarske 9:6 i uz sve pobede i samo jedan remi stigli su do finala.

Srbija ima sedam vezanih pobeda nad Grčkom u poslednjih pet godina, a na prošlim Olimpijskim igrama bilo je nerešeno u grupnoj fazi (9:9).