LUIS HAMILTON SE POGUBIO PO PLJUSKU: Jedva prošao prvi krug kvalifikacija, a na pol poziciji iznenađenje!

Iako su svi verovatno očekivali Ferštapena na kraju ipak sa prve pozicije startuje Lens Strol

Vozač Rejsing Pointa Lens Strol osvojio je pol poziciju pred trku Formule 1 za Veliku nagradu Turske.

Strol je do svoje prve pol pozicije u karijeri, u vrlo lošim uslovima, po kiši i vrlo klizavoj stazi u Istanbulu, stigao vremenom od 1:47,765 minuta.

- Ne mogu da opišem rečima... u šoku sam. Ovo je sigurno jedan od vrhunaca moje karijere - rekao je Strol.

Iz prvog reda trku počeće vozač Red Bula Maks Ferštapen koji je za Strolom na kraju zaostao 0,290 sekundi iako je tokom celog treninga dominirao.

Treće mesto osvojio je drugi vozač Rejsing Pointa, Serhio Perez, četvrti je bio Aleksander Albon u Red Bulu, a peti vozač Renoa Danijel Rikardo.

Lider šampionata, vozač Mercedesa Luis Hamilton, koji je u poslednjem trenutku prošao prvi deo kvalifikacija, na kraju je bio tek šesti, dok će njegov klupski kolega Valteri Botas trku početi sa devete pozicije.

Među najboljih deset su još i Esteban Okon, Kimi Raikonen i Antonio Djovinaci.

Trka za Veliku nagradu Turske, 14. u šampionatu, vozi se u nedelju od 11.10.

Hamilton će pokušati da osvoji sedmu šampionsku titulu i izjednači se sa Mihaelom Šumaherom.

Britanac se za titulu bori sa timskim kolegom Botasom i potrebno mu je da trku završi ispred Finca. Za nastavak borbe i u sledećoj trci u Bahreinu, Botasu je potrebno da u Istanbulu osvoji najmanje osam bodova više od Hamiltona.