Odličan 5: Odbojkaši Srbije nezaustavljivi, peta pobeda u nizu! (FOTO) (VIDEO)

BRAVO PLAVA ČETO

Izabranici Nikole Grbića savladali su pretposlednju selekciju na tabeli, naše susede Bugare sa 3:1 u setovima. U subotu protiv Irana

Srbija je na početku meča zaigrala kvalitetno i agresivno, raspoloženi su bili Dražen Luburić, Uroš Kovačević i Nikola Jovović, koji je osvojio poen iz bloka, pa je već u ranoj fazi rezultat bio 5:1. Bugarska je do tehničkog tajm-auta uspela delimično da smanji zaostatak na 8:5, ali je ekipa Nikole Grbića odigrala sjajno posle odmora, rivalu su prepustili upola manje poena, pa su na drugi tehnčiki tajm-aut otišli s prednošću od 16:9. Domaćin je do kraja tog perioda odigrao u istom ritmu, pa je posle 26 minuta igre poveo s 1:0 u setovima. Bugarsku nije mnogo poremetio ubedljivo izgubljen set, dobro su ušli u drugi period, te su na prvi tehnički tajm-aut otišli s pet poena prednosti (8:3). Srbija se u tim trenucima dosta mučila na prijemu, što je rezultovalo lošom organizacijom napada.