OPET TI ŠPANCI... Srbija posle peteraca ispala sa Evropskog prvenstva!
Dejan Savić, Foto: Starsport©

ep u vaterpolu

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 18:59h

Veterpolo reprezentacija Srbije poražena je posle velike drame i peteraca od Španije u četvrtfinalu Evropskog prvensva, tako da će se boriti za plasman od petog do osmog mesta u Budimpešti.

U regularnom delu je bilo 6:6.

Znali su svi da izabranike Dejana Savića očekuje težak meč i da neće biti uopšte lako protiv Furije, koja je pre ovoga meča bila bolja od Srbije na tri prethodna meča. Očekivanja su se ispostavila kao tačna i Španci su ponovo došli do pobede i skinuli su nas sa trona.

Gledali smo veoma tvrd meč, koji je rešen posle peteraca. Prlainović i Mandić nisu pogodili peterce i Španija je otišla u borbu za medalju 10:9 (6:6), gde čeka boljeg iz duela Grčka - Hrvatska.

Delfini nisu odigrali kako umeju i svima je jasno bilo da ovo nije bilo veče naše selekcije, koja je položila oružje pred Špancima.

Nije slutilo da će se ovo dogoditi, pošto je Srbija povela u prvoj četvrtini, ali nakon toga je krenula bolja igra Španaca, koju su preokrenuli rezultat. Ipak, Delfini su na suv kvalitet došli do izjednačenja.

Peterci su bili kobni po nas...

3:4 - Granados je pogodio za pobedu. Nije uspeo ni Pjetlović na golu.

3:3 - Ćuk je izjednačio.

2:3 - Larumbe je matirao Mitrovića.

2:2 - Jako važan gol. Milan Aleksić je bio hladnokrvan.

1:2 - Delgado je siguran na drugoj strani.

1:1 - Drugi uzastopni promašaj naših... Brani Spinedo Mandićev udarac.

1:1 - Branii Mitrović!!!! Španci ne uspevaju da naprave prednost!

1:1 - Promašaj Prlainovića, koji je pogodio prečku...

1:1 - Perone je savladao Mitrovića.

1:0 - Filipović je siguran!

Kraj regularnog dela: Srbija - Španija 6:6

Gledaćemo peterce. BIla je ovo veoma tvrda utakmica, imali smo poslednji napad, ali nismo uspeli da dođemo do pobede.!

27.minut - MANDIĆ!!!!! Maestralno je pogodio igrač Pro Reka! Izjednačenje!

Kraj treće četvrtine: Srbija - Španija 5:6

24. minut - Miloš Ćuk - projketil Srbina za 5:6!

21. minut - Propustili smo šansu da dođemo do izjednačenja i Furija je to kaznila. Srbija - Španija 4:6.

18. minut - GOOOOL! Evo ga i Nikola Jakšić, koji je uspeo da pogodi i smanji prednost Španaca - 4:5.

Poluvreme: Srbija - Španija 3:5

16. minut - Baš loše igramo u ovom periodu, Furija dolazi do novog gola. Srbija Španija - 3:5.

15. minut - Serija Španaca, koji vode prvi put na meču.

14. minut - Roča je izjednačio sa peterca - 3:3.

13. minut - Fernandez smanjuje prednost.

13. minut - Ranđelović pokazuje snagu i koristi odličan pas Prlainovića! Imamo dva gola prednosti.

Kraj prve četvrtine: Srbija - Španija 2:1

7. minut - Granados pogađa za prvi gol Španije na ovom meču. Srbija - Španije 2:1.

7. minut - NOVI GOL! Opet Mandić briljira - duplirao je prednost Srbije!

4. minut - GOOOOL: Dušan Mandić je uspeo da probije bedem Španaca! Srbija - Španija 1:0.

17:30 - Utakmica je počela.