Hrvati štucali, pa demolirali Beloruse!
Igrači Hrvatske, Foto: Starsport©

EP U RUKOMETU

Hrvatska rukometna reprezentacija na evropskoj smotri nastavlja u pobedničkom ritmu.

U drugom kolu Grupe A četa Lina Červara je bila bolja od Belorusije sa 31:23 (15:10).

Hrvatska je sjajno krenula i povela sa 7:2, a onda se u igru uvukla mala kriza. No, završnica prvog poluvremena je ponovno pripala njihovoj reprezentaciji i na odmor su otišli sa pet golova prednosti - 15:10.

U nastavak su ušli fantastično i u prvih deset minuta podigli na devet razlike. Rezultatsku prednost više nisu ispuštali do kraja utakmice.

Kod Hrvatske je najbolji bio Igor Karačić sa šest golova, Luka Stepančić sa pet, Domagoj Duvnjak sa četiri, a Luka Cindrić i David Mandić sa po dva gola, dok je Marin Šego imao sedam odbrana.

Kod Belorusa je najbolji je bio Mikita Vajlopau s osam golova.

Kasnije u ovoj skupini igraju rukometaši Srbije i Crne Gore. Hrvatska vodi sa 4 boda, Belorusija ima 2, a Srbija i Crna Gora su bez bodova. Dve prvoplasirane ekipe iz skupine prolaze u drugu fazu u Beču. Hrvatska poslednji dvoboj u Grupi A igra u ponedeljak protiv Srbije (20.30 sati).