CRNOGORCI MUČILI HRVATE JEDNO POLUVREME: A onda je krenula kaznena ekspedicija!
Luka Cindrić, Foto: EPA/Valdrin Xhemaj

Evropsko prvenstvo za rukometaše

U grupi u kojoj je Srbija Hrvatska ostvarila pobedu nad Crnom Gorom

Hrvatska je opravdala ulogu favorita protiv Crne Gore 27:21 na početku Evropskog prvenstva i upisala prvu pobedu, kao i Belorusija nad Srbijom.

Imali su "kauboji" problema sa crnogorskom selekcijom koja je na poluvreme otišla sa vođstvom 13:12, jer je očigledno iznenadila favorita igrom.

Međutim, to je nateralo jedne od favorita prvenstva da se uozbilje i podignu nivo igre u nastavku meča što smo mogli da vidimo kada su za 20 minuta drugog poluvremena postigli 11, a primili samo 4 gola i time napravili preokret.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Luka Cindrić sa šest golova, dok su po četiri postigli Marić i Horvat. Crnogorce je predvodio Nemanja Grbović sa pet golova i Vladan Lipovina sa četiri.

Odigrane su i obe utakmice u grupi C, a tamo su Nemci opravdali ulogu favorita protiv Holandije 34:23, kao i Španci protiv Letonije 33:22.

Evropsko prvenstvo, rezultati:

Grupa A: 9. januar: Belorusija – Srbija 35:30 (15:16) Hrvatska – Crna Gora 27:21 (12:13)

11. januar: 16.00 Hrvatska – Belorusija 18.15 Crna Gora – Srbija

13. januar: 18.15 Crna Gora – Belorusija 20.30 Srbija – Hrvatska

Grupa B: 10. januar: 16.00 Češka – Austrija 20.30 S. Makedonija – Ukrajina

12. januar: 16.00 Češka – S. Makedonija 18.15 Austrija – Ukrajina

14. januar: 18.15 Austrija – S. Makedonija 20.30 Ukrajina – Češka

Grupa C: 9. januar: Nemačka – Holandija 34:23 Španija – Letonija 33:22

11. januar: 16.00 Letonija – Nizozemska 18.15 Španija – Nemačka

13. januar: 18.15 Letonija – Nemačka 20.30 Nizozemska – Španija

Grupa D: 10. januar: 18.15 Francuska – Portugal 20.30 Norveška – Bosna i Hercegovina