SRUŠENI SNOVI ODMAH NA STARTU: Srbija se raspala u drugom poluvremenu i izgubila od Belorusije!

Evropsko prvenstvo za rukometaše

Izuzetno loša igra, posebno u drugom poluvremenu, koštala je našu reprezentaciju poraza na početku Evropskog prvestva

Objavljeno: 20:08h

Loš početak rukometaša Srbije na Evropskom prvenstvu i poraz već u prvoj utakmici, i to onoj koja je možda bila i najvažnija. Belorusija je pobedila Srbiju ubedljivo 35:30.

Optimizam koji je vladao u taboru srpskog tima uoči početka kontinentalne smotre očigledno je bio bez pokrića s obzirom kakvu su partiju prikauali naši igrači, posebno u drugom poluvremenu.

Bogdan Radivojević je bio najbolji strelac Srbije na meču
Bogdan Radivojević je bio najbolji strelac Srbije na mečufoto: EPA/Valdrin Xhemaj

Bila je ovo izuzetno važna utakmica za "Orlove" bez obzira što je prva, jer je bila prilika da se u njoj osvoje bodovi ne samo važni za prolazak, već i za drugu fazu, s obzirom da su Hrvatska, Srbija i Belorusija favoriti za prolaz dalje ispred Crne Gore.

Međutim, upozorenja selektora Peruničića pre utakmice i reči da je ekipa spremna, nisu sprovedeni i viđeni na terenu.

Nenad Peruničić
Nenad Peruničićfoto: EPA/Valdrin Xhemaj

Od samog starta su Belorusi bili u vođstvu, a naš tim je jurio tu prednost i pokušavao da je stigne. Sredinom prvog poluvremena su protivnici stigli do prve osetnije prednosti od 3 gola razlike.

U tom periodu su se ređali promašaji naših rukometaša, koji ni iz zicer pozicija nisu uspevali da zatresu mrežu pored razbranjenog beloruskog golmana, pa čak smo promašili i dva sedmerca.

Nedostajali su nam golovi Stevana Sretenovića
Nedostajali su nam golovi Stevana Sretenovićafoto: EPA/Valdrin Xhemaj

Ipak, usled silnih isključenja zbog izuzetno grube igre Belorusa, naša ekipa je uspela da se u finišu prvog poluvremena vrati i da na odmor ode sa samo golom zaostatka.

Međutim, pauza je više prijala protivnicima, koji su se nakon toga tek raspucali, dok je cela naša ekipa u drugu polovinu meča ušla potpuno indisponirano.

Pivot Belorusa Karalek je bi nezaustavljiv
Pivot Belorusa Karalek je bi nezaustavljivfoto: EPA/Valdrin Xhemaj

Postali smo sporiji, bez mnogo kretanja, brzopleti u napadu, opet su se promašivali ziceri, sedmerci, ono što naši nisu promašili skinuo je večeras sjajni beloruski golman Saldačenko.

Nismo imali rešenja u odbrani pre svega za Šiloviča i fantastičnog pivota Karaleka koji su bili upravo glavni igrači kada je Belorusija ponovo stekla prednost od 3 gola.

Bogdan Radivojević je promašio 2 sedmerca i nekoliko zicera
Bogdan Radivojević je promašio 2 sedmerca i nekoliko zicerafoto: EPA/Valdrin Xhemaj

Naši su se držali još neko vreme i onda se u potpunosti raspali, primali smo golove sa igračem više i igračem manje, prednost Belorusa je rasla konstantno do maksimalnih 7 golova prednosti i meč je tada već bio rešen.

Kada govorimo o strelcima u ekipi Srbije su se istakli Radivojević sa 6 golova, ali i 2 promašena sedmerca i sigurno 4-5 čistih zicera. Po četiri golova su postigli Vujić i Sretenović, koji je jedini gol u drugom poluvremenu postigao u samom finišu meča.

Mijajlo Marsenić
Mijajlo Marsenićfoto: EPA/Valdrin Xhemaj

Što se tiče Belorusije kao što rekosmo nezaustavljivi Karalek je dao 9 golova, a po 5 su postigli Kuleš i Šilovič.

U drugom meču grupe Hrvatska igra protiv Crne Gore.