NEUSPEH POSLE ČETIRI GODINE: Odbojkašice Srbije poražene od Rusije na Svetskom kupu!
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije, Foto: Promo/OSSRB

svetski kup

Ovo je bio prvi poraz naših odbojkašica od Ruskinja posle četiri godine. Tada, 2015, “zbornaja komanda” bila je uspešnija u polufinalu EP.

Podmlađena ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas od selekcije Rusije 3:1 (16:25, 25:20, 23:25, 16:25 ) u prvoj utakmici druge faze Svetskog kupa u Japanu.

Srbija posle šest utakmica na Svetskom kupu ima učinak od tri pobede i tri poraza.

Posle lošeg prvog seta, izabranice Aleksandra Vladisavljeva odigrale su odlican drugi set, u trećem su ispustile prednost, što su iskusne Ruskinje iskoristile, a u četvrtom nisu imale šanse.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Bianka Buša sa 18 poena. Naredni meč Srbija igra sutra od 7 sati kada će joj rival biti Kamerun.

Zanimljivo, ovo je bio prvi poraz naših odbojkašica od Ruskinja posle četiri godine. Tada, 2015, “zbornaja komanda” bila je uspešnija u polufinalu EP.