SRBIJA JE U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: Češka se hrabro borila, ali nije dorasla Kovačevim Orlovima!
Odbojkaška reprezentacija Srbije, Foto: AP

BRAVO, majstori

Posle dramatičnog prvog seta, Srbija je rutinirala svog rivala

Objavljeno: 22:43h

Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad Češkom od 3:0 u setovima.

Posle dramatičnog prvog seta, Srbija je rutinirala rivala, ne dozvolivši mu nijednu set loptu posle četiri koje je morala da brani u prvom setu završenom rezultatom 31:29.

Dosta lakši posao favorit je imao u drugom setu u kojem je Češka takođe vodila na startu.

Srećko Lisinac
Srećko Lisinac foto: Beta

Presudila je sjajna serija Lisinca koji je sa tri asa izjednačio rezultat, da bi Srbi na kraju uspeli da pobede u drugom setu sa 25:21.

Od početka trećeg seta sve je bilo jasno, Orlovi su odmah poveli i nisu ispuštali prednost do kraja perioda koji je završen sa velikih 25:18.

Izabranike selektora Slobodana Kovača u narednoj rundi čekaće Ukrajina, koja je posle velike drame u pet setova slavila nad Belgijom. Rezultat odlučujućeg taj-brejka bio je 15:10 za istočnoevropsku selekciju.