SRBIJA PRESKOČILA I ITALIJU: Zlatne devojke osvojile novu medalju na Evropskom prvenstvu!
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije braniće zlato na Evropskom prvenstvu, Foto: AP/Ali Unal

EVROPSKO PRVENSTVO ZA ODBOJKAŠICE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv-blogu na Espreso.co.rs

Objavljeno: 18:08h

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva pošto je u polufinalu savlada Italiju sa 3:1, po setovima 25:20, 25:21, 21:25, 25:20.

Bila je borba velika, ali su evropske šampionke uspele da obezbede novo finale. To je drugi uzastopni finalni duel za izabranice Zorana Terzića, četvrti ukupno. Za novo evropsko zlato Srpkinje će igrati protiv pobednika duela Turska - Poljska.

Pokušavale su Italijanke da ometu Srpkinje na putu ka novoj medalji, ali osim u trećem setu koji je pripao Azurinama, Srbija nije imala većih problema.

Najefikasnija u srpkom timu bila je Tijana Bošković sa 22 poena, a pratile su je Brankica Mihajlović sa 13, Mina Popović sa 12 i Stefana Veljković sa 10. Italijanke je predvodila Paola Egonu sa 26 poena dok je Kristina Kirikela upisala 10.

IV set - SRBIJA ĆE IGRATI U NOVOM FINALU EVROPSKOG PRVENSTVA! Pokušavale su Italijanke da se uzdrmaju Srbiju u finišu seta, ali su Srpkinje uspele da iskoriste drugu set lopte i tako steknu priliku da odbrane titulu osvojenu u Bakuu 2017. godine.

Statistika meča Srbije i Italije
Statistika meča Srbije i Italije foto: Printscreen/CEV

25:20 - Mina Popović odvela Srbiju u finale.

24:19 - Set lopta za Srbiju.

21:18 - Prekinuta je serija Italije.

20:17 - Italijanke su se približile.

20:14 - Srbija juri u pobedi.

18:14 - Prekida seriju Italije Tijana Bošković.

17:14 - Vezuju Italijanke tri poena.

17:11 - Najveća prednost Srbije u utakmici.

15:10 - Srbija je u naletu.

12:9 - Srbija se odlepila na plus tri.

7:6 - Prišla je Italija na minus jedan.

6:4 - Vode Srpkinje.

3:1 - Povela je Srbija na početku četvrtog seta.

Utakmicu u Ankara Areni posmatrao je Zoran Gajić, predsednik OSS, u društvu sa Aleksandrom Boričićem, predsednikom CEV. Meč su zajedno gledali Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, Đula Mešter, prvi potpredsednik OSS, Jelena Nikolić, potpredsednik OSS i Milena Rašić, reprezentativka Srbije.

1 / 7 Foto: Odbojkaški savez Srbije

III set - Za razliku od prva dva seta, u trećem je povela Srbija početkom deonice. Bilo je 8:5, ali su Italijanke napravile seriju i izjednačile. Imala je Srbija prednost (18:17), ali je Italija preokrenula i na kraju osvojila set.

Statistika trećeg seta Srbije i Italije
Statistika trećeg seta Srbije i Italije foto: Printscreen/CEV

21:25 - Italijanke su smanjile vođstvo Srbije.

21:24 - Italija ima tri set lopte.

21:23 - Srpkinje vezuju dva poena.

19:22 - Prekida Boškovićeva seriju Sorokaite sa servis linije.

18:21 - Sorokaite je donela novu prednost Italiji.

18:19 - Prave Italijanke seriju od dva poena.

18:17 - Vodi se velika borba i Srbija je u prednosti.

16:15 - Boškovićeva je prvo iz napada smanjila na 14:15, zatim prvim asom na liniju donela izjednačenje Srbiji, a drugim vođstvo.

13:15 - Vode Italijanke.

12:13 - Približila se Srbija.

9:11 - Italijanke su preokrenule pa je Zoran Terzić morao da traži tajm-aut.

8:8 - Napravila je Italija seriju za izjednačenje.

8:5 - Bomba Tijane Bošković sa servis linije za plus tri Srbije.

6:4 - Održavaju Srpkinje prednost.

3:1- Povela je Srbija na početku trećeg seta.

II set - Slično kao i prvi počeo je i drugi set. Povele su Italijanke sa 4:1, ali su se Srpkinje probudile i preokrenule. Poeni su se osvajali u serijama, a Srbija, pre svega zahvaljujući greškama Paule Egonu ponovo povele u finišu seta sa 19:18 i na kraju osvojile i drugi set.

Statistika drugog seta Srbije i Italije
Statistika drugog seta Srbije i Italije foto: Printscreen /CEV

25:21 - Srbija osvaja i drugi set.

24:21 - Tri vezane set lopte za Srbiju.

22:20 - Novo vođstvo Srbije od plus dva. Paula Egonu je nagazila liniju prilikom smeča. Srpkinje gaze ka drugom setu.

20:19 - Italijanke su poslale loptu u aut, stručni štab Italije je tražio čelendž koji je potvrdio da je lopta van granica igrališta.

19:18 - Ponovo vodi Srbija, Paula Egonu je plasirala loptu u aut.

17:16 - Približila se Italija na minus jedan.

14:12 - Tijana Bošković dovodi Srbiju na plus dva.

11:11 - Nanizala je Srbija pet poena, ali su Italijanke opet uzvratile.

10:9 - Vodi Srbija.

9:9 - Izjedančila je Srbija preko Veljkovićeve i Mihajlovićeve.

4:7 - Uzvratila je Italija serijom od 3:0.

4:4 - Napravila je Srbija seriju od tri poena i izjednačila.

1:4 - Opet su Italijanke bolje počele set.

I set - Srbija je loše počela set pa je Italija povela sa 7:3 posle bloka nad Tijanom Bošković. Srbija je jurila rezultat do polovine seta kada su dobri servisi Buše i blokovi Popovićeve donele su izjednačenje na 15:15. Posle dva vezana poena Boškovićeve, Srbija je došla do prvog vođstva na 21:20 i do seta.

Statistika prvog seta Srbije i Italije
Statistika prvog seta Srbije i Italije foto: Printscreen/CEV

25:22 - Osvojila je Srbija prvi set.

24:21 - Egonu je poslala loptu u aut pa Srbija set loptu.

23:21 - Brankica Mihajlović je probila blok Italijanki.

21:20 - Preokrenula je Srbija preko Tijane Bošković.

18:18 - Ponovo je povela Italija, ali je Mina Popović ponovo izjednačila.

17:17 - Rasplamsala se borba.

15:15 - Stabilizovala je Srbija prijem pa je Stefana Veljković približila srpski tim ma 15:14, a izjednačila je Mina Popović blokom na Sorokaite.

9:11 - Približila se Srbija, ali i dalje su Italijanke u prednosti.

5:9 - Drže se Italijanke na plus četiri.

3:7 - Bolje su počele Italijanke.

2:5 - Održava Italija plus tri.

0:3 - Povele su Italijanke na početku meča.