SRUŠEN SVETSKI REKORD MAJKLA FELPSA: Mađar poslao u istoriju slavnog plivača!
Krištof Milak, Foto: EPA/Jonathan Nackstrand

10 GODINA SMO OVO ČEKALI

Drugo mesto je zauzeo Japanac Daija Sato, a bronza je pripala Čadu Le Klou iz Južne Afrike

Svetski rekord u plivanju na 200 metara delfin stilom za muškarce je konačno oboren.

Posle deset godina, kada je u Rimu 2009. godine tu deonicu Majkl Felps preplivao za 1:51.51, sada je u Gvangžuu novi svetski rekorder postao mladi Krištof Milak iz Mađarske.

Ovaj 19-godišnjak je trku isplivao za 1:50.73, osvojio zlato i postao prvi tinejdžer kome je pripala zlatna medalja na Svetskom prvenstvu još od Felpsovog vremena koji je postao svetski prvak kada je imao 18 godina. Drugo mesto je zauzeo Japanac Daija Sato, a bronza je pripala Čadu Le Klou iz Južne Afrike.